Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy összeg gyöke hogy írható...

Egy összeg gyöke hogy írható fel a binomális tétel szerint?

Figyelt kérdés

Adott egy a+b összeg, melyről tudjuk a binom. tétel szerint, hogy:

(a+b)^N = szum k=0-tól N-ig (N alatt k)*a^(N-k)*b^k = x1 + x2 + ...

Már csak az a kérdés, hogy N=1/2 esetén mi x1, x2 ... ?



2016. dec. 30. 22:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet akkor, ha x nagy szám?
2017. jan. 1. 22:26
 12/14 dq ***** válasza:

[link]


1/(1+x) = 1/2 * sum 0 to inf (-1)^n * 1/2^n * (x-1)^n

ha

|x-1| < 2


Illetve, ajánl olyat is, hogy


|x| > 1 esetén

1/(1+x) = sum 1 to inf (-1)^(n+1) * (1/x)^n


Ez x=1.5, azaz 1/2.5=0.4 -re rögtön két elõállítás :P



Ha a szummát -inf -tõl futtatod 0-ig, akkor ugyanúgy x^n -ek jelennek meg a képletben, szóval szép lesz a képlet.


Laurent-sornak hívják a cuccot, ahol a binomiálisban a szumma -inftõl +infig megy. De ez inkább sorfejtes témakör, mint kombinatorika.

2017. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 dq ***** válasza:

OFF: nekem a hozzászólások sorszámánál jelenleg az utolsó hsz 12/13 indexû. Egy választ töröltek, vagy, miért lehet ez? (Gondolom ezzel a hsz-vel 13/14 lesz az index.)


((csak azért kérdem, mert este van, fáradt vagyok, és régi ezotéria kérdések között olvasgatok internetes horrort rejtélyes és gonosz weblapokról.. ha nem jönnék holnaptól, akkor egy ágyam alól kinyúló véres kéz belemart az arcomba és széttépte a fejem))

2017. jan. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megtudtam, amit szerettem volna.

2017. jan. 2. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!