Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a kémiát! Vki...

Nem értem a kémiát! Vki elmagyarázná hogy hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Melyik atomról van szó?

-atommagja 6 protont tartalmaz:

-elektronfelhőjét 12 elektrob alkotja:


Mi az a protonszám?



Előre is köszönöm! 13\F


2017. jan. 2. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A proton az atommagban lévő pozitív töltésű részecske, protonszám nyilván megmutatja, hogy mennyo proton van az adott atomban. A proton és elektronszám mindig megegyezik, ezért nincs olyan atom aminek csak 6 protonja van es 12 elektronja. Esetleg párral több vagy kevesebb de akkor már ionról beszélünk
2017. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A protonszám az elem rendszáma. Megnézed a protonszámot, felcsapod a periódusos rendszert, és ha hat protonos elemről beszélünk, akkor a szén lesz az. Itt egyébként szerintem is az van, amit az első írt, hogy valami hiba csúszhatott a gépezetbe, mert az elektronszám a protonszámtól akkor különbözik, ha ionizált állapotban van az elem, de ez a szénre eleve nem jellemző, és képtelenség is lenne, mert max -4-es töltésű lenne az ionja.
2017. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!