Kocka lapátlója 8,49 cm mekkora a felszíne és a térfogata?

Meló mellett érettségi, sajnos nincs pénzem magántanárra, így hátha itt segít ebben valaki.
2017. jan. 2. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha kocka, akkor az oldallapjai négyzetek.

Ha négyzet, akkor egy átló két azonos derékszögű háromszögre bontja.

Az átfogó az átló, a befogók pedig egyenlők.

Pythagoras tétele szerint a befogók négyzeteinek összege egyenlő az átfogó négyzetével.

Az átfogó négyzete 8,49² = 8,49 * 8,49 = 72,0801.

72,0801 fele → 72,0801 : 2 = 36,04005. (Ez az egyik befogó négyzete.)

A befogó √(36,04005) ≈ 6.

A kocka egy-egy éle 6 cm hosszú.


Térfogat: 6 * 6 * 6 = 216 cm³.

Felület:

Egy oldallapja 6 * 6 = 36 cm².

A 6 oldallapja 6 * 36 = 216 cm² = 2,16 dm².

2017. jan. 2. 17:33