Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a véleményed a matematikáról?

Mi a véleményed a matematikáról?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 00:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kövezünk meg, de hogyan állapítod meg valamiről, hogy haszontalan ha nem érted?
2017. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát, én elég sok matekot tanultam életemben, és nem is volt túl sok gondom vele, de az általános iskolai alsó tagozatos matekon kívül nemigen vettem semminek KÖZVETLEN hasznát a mindennapi életben:(

Nyilván tornáztatja az agyat, a geometria fejleszti a térlátást stb., szóval nem vonom kétségbe a közoktatásbeli szerepét, de lehetne kreatívabban és rugalmasabban is oktatni...

2017. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A geometriát szeretem talán az az egy tananyag amit értek is,meg azt legalább átlátom mert tudom,hogy mit szeretnék kiszámolni. De az egyenletek..... mi szükség van rájuk? Ezt tartom haszontalannak.
2017. jan. 5. 15:32
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért elég furán gondolkodsz.

Az egy dolog, hogy TE nem akarsz a matematikával foglalkozni. Azért, mert nehéz, nem érdekel, stb.

De a hasznosságot úgy kell megítélni, hogy mihez KELL a matematika? Nos: majdnem mindenhez. Még a művészetekben is ott van.

NAGYON HASZNOS!

2017. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"De az egyenletek..... mi szükség van rájuk?"


Önmagában a másodfokú egyenletnek úgy, hogy behelyetesítesz a képletbe, hogy megold természetesen semmi értelme. Viszont ahogy haladsz előre lesznek olyan feladatok amik érdekesebbek és szükség lesz arra a tudásra. Például a szélsőérték feladatokat én szeretem, és szükség van egyenletekre a megoldásukhoz.


Pár egyszerűbb példa feladat: [link]

A 14.-hez hasonló feladatokat pedig a való életben is jobb ha nem hasracsapás szerűen döntöd el, hanem felállítasz egy matematika modelt, és az alapján.

2017. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Az "egyenlet" csak egy problémamegoldási módszer. Az életben rendszeresen előjönnek ilyen problémák, csak nem egyenletnek vannak definiálva. Amúgy pedig mutass nekem egy olyan szakmát, ami normálisan keres, és nem használja a matematikát. A jogászokon kívül.
2017. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%
Bedugsz egy dugót a falba, jön a delej, működik. De *miért*? A levegő szigetel, a dugót és a dugaljat nem forrasztottad össze, levegő van köztük most is. Erre van válasz, az is egyenlet, de az kicsit bonyolultabb mint az ax^2+bx+c. Hát ezért tanulunk matematikát...
2017. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem sem megy túl jól a matek, nem is szeretem. De hasznosnak hasznos, ez tény.

Az viszont nem tetszik, (és ez inkább a matematika oktatásának a hibája, nem magáé a tudományé) hogy ennyire erőltetik az iskolában a dolgot, még az olyan gyerekeknél is, akiken tisztán látszik, hogy nem erre a szakterületre születtek. Az általános iskolás matek persze fontos, de szerintem egy 16 éves már el tudja dönteni, akar-e ezzel foglalkozni magasabb szinten, vagy sem. És hiába "sem" a válasz sok esetben, ezt nem nagyon veszik figyelembe. Azt sem, hogy nem mindenki született matek zseninek, és egyesek lassabban haladnak. Akik nem kifejezetten jók benne, esélyt sem kapnak. Ezért utálják szerintem a matekot ilyen heves gyűlölettel azok, akiknek nem az erősségük. Kevés olyan emberrel találkoztam, akik így vagy úgy vannak el a matekkal, sokkal inkább csak a két véglet van; aki szereti, és aki gyűlöli. Azért ez is fura.

2017. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

Haszontalan tudomány? Mond inkább azt hogy nem érdekel!


Ha nem lenne matematika még mindig kb. az ókorban tartanánk. De lehet hogy a szakócánál..

2017. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A matematika igen hasznos, hiszen a máig elért műszaki-technikai színvonal ennek köszönhető.

Az életszínvonal, a mindennapi használati eszközeink (okostelefon, tv, számítógép, gépjármű, elektromos eszközök) azért léteznek, mert van matematika.


Számomra mint mérnök, a matematika egy eszköz, amit lehet alkalmazni a műszaki problémákra.


A matematika számos tudománynak, úgymint fizika, kémia, informatika az alapját képezi. Ezek a tudományok teszik lehetővé, hogy az ember másképp éljen mint az állat.


Szóval mielőbb azt mondod hogy a matematika haszontalan, vedd fontolóra hogyha nem lenne matematika, akkor:


1. A lakosság 60%-a barlangokban ill. a szabadban lakna, mivel nem épülhetett volna meg az a sok-sok épület, amely az utóbbi 80 évben bekövetkezett többlet 3 milliárdos népszaporulat befogadására alkalmas.


2. Nem létezne a mai értelemben ismert közlekedés, mindenki lóháton járna. Gépjármű, tömegközlekedés, légiközlekedés sem létezne.


3. Földutak lennének, az országút, autópálya, hidak, alagutak fogalma ismeretlen lenne.


4. Nem létezne komfort. Közműhálózat, vízellátás, csatornázás, villamos áram és gázhálózat nem létezne.

Súlyos járványok pusztítanának higénia hiányában.


5. Élelmiszerellátásban komoly problémák lennének.


6. Nem lenne működőképes az orvostudomány.



Röviden ennyi.

2017. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!