Normáleloszlás, valószínűség?


várható érték = 3

variancia = 4

tehát: X ∼ N (3, 4)


P(|X − 3| ≥ K) = 0.76


Mennyi a K?



2017. jan. 7. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
engedd el
2017. jan. 7. 17:32
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit?
2017. jan. 7. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

P(|X − 3| ≥ K) = P(3 - X ≥ K) + P(X − 3 ≥ K). (Attól függően, hogy X-3 negatív, vagy pozitív.)

A norm. eo. képleteit felhasználva:

P(3 - X ≥ K) = P(3 - K ≥ X) = P(X <= 3 - K) = Fi((3 - K - 3)/4) = 1 - Fi(K/4).

P(X − 3 ≥ K) = P(X ≥ K + 3) = 1 - P(X <= K + 3) = 1 - Fi((K + 3 - 3)/4) = 1 - Fi(K/4).

Összegezve: 2 - 2*Fi(K/4) = 0.76. Ebből Fi(K/4) = 0.62, ahonnan a táblázatból K = 1.24.

2017. jan. 7. 23:00