Elakadtam sajna. Így szól a példa:



A 2007-es rögbi világbajnokságon a csoportmérkőzések során Anglia öttel szerzett több pontot, mint Új Zéland pontjainak egyharmada. Új Zéland éppen annyival szerzett több pontot Angliánál, mint amennyit Olaszország és Skócia összesen elért. Olaszország 85, Skócia pedig 116 pontot szerzett. Hány pontot gyűjtött Új-Zéland?


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2017. jan. 8. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Olaszország + Skócia = 85 + 116 = 201.

Ez eddig biztos.


Új-Zéland X pontot gyűjtött.

Anglia Új-Zéland pontjainak egyharmada + 5 pontot gyűjtött, tehát ez (x/3) + 5. Szóval:


Új-Zéland = x

Anglia = x/3 + 5


Új-Zéland annyival szerzett több pontot Angliánál, mint amennyit Olaszország és Skócia összesen elért. Tehát:


Olaszország + Skócia = Új-Zéland - Anglia

201 = X - [(x/3) + 5]

Innen az x-et már ki tudod számolni.

2017. jan. 8. 11:54
 2/2 A kérdező kommentje:
ment a zöld, köszi
2017. jan. 8. 16:06