Hogy tidom megoldani ezt a feladatot?


Sziasztok(:

Ez lenne a feladat: Egy 1dm élhosszúságú fakocka tömege 636 g. A kockából kivágjuk a lehető legnagyobb hengert. Mekkora lesz ennek a tömege?

Ha valaki tudja le írná a levezetést is(:


2017. jan. 25. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Kocka térfogata: 10^3 = 1000 cm^3.

Fa sűrűsége: 636 g/1000 cm^3 = 0,636 g/cm^3


A legnagyobb henger, ami kivágható, ugyanolyan magas, mint a kocka (10 cm), az alapjának az átmérője megegyezik a kocka élhosszával (felülről nézve egy kört rakunk bele egy négyzetbe, ami a négyzet minden oldalát érinti), vagyis a sugara ennek a fele (5 cm).


Henger térfogata: r^2*π*m = 25*π*10 = 785,4 cm^3

Ezt beszorozzuk a sűrűséggel: 785,4 cm^3*0,636 g/cm^3 = 499,5 g. (kerekítve 500g a megoldás)

2017. jan. 25. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Uh nagyon köszönöm(: ezzel most megmentettél egy 1-estől:D
2017. jan. 25. 18:26