Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Legy jó mindhalálig.2kerdesre...

Legy jó mindhalálig.2kerdesre nem tudom a valaszt. Osztalyzatokrol amit kell tudni. Hanyszor kaptak bizonyitvanyt?

Figyelt kérdés

Elolvastam csak meg nyaron..most februar van.

Azert kerdezem meg itt mert az irodalom tanarom nagyon szemet...nem erti meg hogy nyar ota felejunk az oszalyommal...es ha nem tudjuk a kerdesere a valaszt akkor egybol azt mondja hogy nem olvastuk el😑 es nem egyszerű kerdeseket tesz fel..

Nagyon megkoszonnem ha megkapnam a valaszt.



2017. febr. 15. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Négyszer
2017. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm es milyen időszakonkent kaptak meg?
2017. febr. 15. 20:33
 3/6 chtt ***** válasza:

Ezt négyszeri bizonyítványt honnan lehet tudni? Nem rémlik. Az biztos, hogy van félévi meg év végi... szerintem kérdezd meg az osztálytársaidat is, az nem árthat. :)


A jegyekről annyit illik tudni, hogy az egyes volt a jeles,azaz a legjobb jegy, és az ötös a legrosszabb.

2017. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia !

Nem emlékszem a regényből arra, hogy szó lett volna a bizonyítványosztásról.

A regény szeptemberben kezdődik, 1892.-ben, amikor Misi 2. gimnazista lesz.

Arról van szó, hogy előző évben még "kosztos diák" volt, Törökéknél lakott.

De másodiktól kezdve, mert jó tanuló volt, kollégiumi elhelyezést nyert, ingyenesen lakhatott itt, és tandíjmentes volt a gimnáziumban is.


A regény története nem is ölel fel csak kb. 3 hónapot, tehát úgy ér véget, hogy még december sincs, nincs szó a félévi bizonyítványról, vagy azt megelőző értékelésről, én így emlékszem.



Az osztályzatokról kaptál információt, igen, éppen fordítva volt, mint ma.

2017. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:

Bocsánat, nem akartam senkit becsapni. Elképzelhető, hogy félreértelmeztem ezt a részt:


- Hát hogy megy a tanulás? Mikor lesz a bizonyítványkiosztás? Mikor adják ki a vakációt? Már itt van karácsony. Három hét múlva ünnep, még csak két hét, és vége a diligenciának. (tizedik fejezet vége felé)

2017. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia !

Nincs semmi baj, próbáltam keresni még az akkori iskolarendszert taglaló, ismertető leírásokban is, persze nem volt túl sok időm, de nem találtam arra vonatkozó adatot, hogy négyszer volt bizonyítványosztás a 19. század végi iskolákban.

Én is csak következtettem, hogy félévi még biztosan nem lehetett, mert nem tart addig a regény története, negyedéviről meg nem olvastam én sem a regényben.


Köszönöm, hogy megosztottad velünk az idézetet a regényből, kerestem, nem találtam meg.

2017. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!