Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házi faladat interjút készíten...

Házi faladat interjút készítenem Társadalmi egyenlőtlenségből (cigányság oktatás, nemi megkülönböztetés a munkahelyen, vidék város összehasonlítása) Milyen a jó interjú? Mit kell kérdezni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 20:50
 1/8 anonim válasza:
Ennek mi köze van a vadállatokhoz?! Szerintem nem ide akartad írni:)
2010. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem, hogy mi az értehetetlen a vadállatok és a cigányok közötti összefüggésben?!... :D
2010. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
75%
20:55 ez szép volt:D Egyébként van benne valamiXD
2010. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem hiszem, hogy a "vadállatok" kategóriájába tartozik, de megpróbálok segíteni :))

Én a helyedben témakörökre osztanám a kérdéseket. Pl.:

1. Családi háttér (itt kiderül, hogyan nevelkedett, intézetben, családban, testvérek vannak-e, ha igen, mit tanultak, szülők élnek-e, mit tanultak, mit dolgoztak stb.)

3. Életkor (ebben a témakörben eléggé fontos, hogy a rendszerváltozás előtt vagy után lett nagykorú, vagyis munkaképes)

2. Iskolázottság (az interjúalany iskolai végzettsége, szakképesítése, hol járt iskolába, milyen élményei voltak? Hogyan tudott beilleszkedni a közösségbe (ez fontos kérdés, ha roma az illető)

3. Jövedelmi helyzet (jelenleg miből él, milyen segélyeket kapott, volt-e bejelentett munkaviszonya)

4. Jelenlegi élethelyzet (van-e saját családja, gyermekei, vagy egyedülálló? Hol lakik? Mennyit kell utaznia munkába járáshoz? Jellemző-e, hogy fekete munkát kell végeznie ahhoz, hogy megéljen?)

5. Hobbi, szokások, ruházkodás, vallásgyakorlási lehetőségek.


Így hirtelen ez jutott eszembe, amit kérdeznék. Ha úgy gondolod, hogy tudok valamiben segíteni, csak írj nyugodtan!

2010. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem elég gáz ilyen házi feladatot adni.
2010. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 21:19

miért?? :))

2010. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért, mert ha rosszul írsz le valamit vagy rosszul kérdezel és azt valaki félreérti, abból elég nagy vita lehet. Fôleg ha a kérdezô nem roma.
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok interjút készítettem már romákkal és nem romákkal - nem volt semmi félreértés. Ez talán csak olyan személyeknek idegen téma, akik nem mozognak más társadalmi csoportban. Nagyon is fontos dolog az egyenlőtlenségről tudni, és beszélni, mert amig nem ismered a hazádban élő kisebbségek élethelyzetét, addig könnyen eshetsz tévedésbe őket illetően.

Magyarországon sajnos sokan nem gondolkoznak, csak ítélkeznek.

2010. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!