Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak Magyaroszágon van ez az...

Csak Magyaroszágon van ez az autós (műszakis) hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom, hogy ".... ha fiú vagy..." és itt nem egy olyan témáról van szó, hogy akkor vegyél el egy lányt, stb. Hanem: Ha fiú vagy biztos nem buksz meg a rutin illetve forgalmi vizsgán.., Ha fiú vagy akkor otthon is szerelgetheted az autódat..., Ha fiú vagy akkor valami műszaki területen kell továbbtanulnod..., a matek nem olyan lányos,... Ezt ki dönti el? Ha most eltekintünk attól, hogy ennyi erővel ilyen és olyan vallásúakat, vagy ilyen és olyan nemzetiségűeket is ugyanúgy lehetne fikázni, miért kell általánosítani? Mennyivel nőiesebb, egy takarítóNŐ-nek a hányásban nyúlkálnia, vagy egy mosogatónak a mocskos-zsíros cuccokat tisztogatnia, vagy egy ápolónőnek a ürülékeket hordozgatnia? Miért olyan meglepő egy női busz/kamionsofőr, egy nő aki szerelgeti a saját autóját, egy nő aki gépészmérnöknek tanul, akit érdekelnek a műszaki cuccok? Az én párom is (és a környezetemben több nő is) szívesen barkácsol, otthon szinte bármit meg tud szerelni, együtt javítgatjuk, csinosítgatjuk a kocsinkat, de nem így megy dolgozni! Ugyanúgy mint más nők csinosan felöltözik, kisminkeli magát, jár szoláriumba, fodrászhoz, kondi terembe. Attól még nem változik férfivá, hogy nem csak bután vihog mindenen.
2011. szept. 8. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

ez azért van mert a nők és a férfiak különböznek. vannak nőies szakmák és férfias szakmák de ez nem azt jelenti hogy egy nő ne lehetne jó műszaki dolgokban vagy egy férfi ne lehetne jó ovóbácsi vagy varró(nő) :D

de ha ellátogatsz skandináv országokba ott nagyobb egyenjogúság van, ott nem furcsa a női buszvezető, pilóta stb.. ott megszokott.hozzáteszem hogy pl finnországban a nők nem is nagyon nőiesek és én a magassarkú cipőmben szoknyámban, nőies viselkedésemmel szinte kakukktojás vagyok..mindennek megvan az előnye és a hátránya is.

2011. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Sokkal kevesebb nő van aki ért a műszaki dolgokhoz mint férfi.

Kíváncsi lennék hogy a nők mennyit tudnának mondani a kocsi működéséről, lehet hogy fogalmuk sincs hogyan nézhet ki egy kuplung.

A férfiak azért jobban otthon vannak a témában.


Eddig egy nő buszsofőrt láttam és 6 éve buszozok rendszeresen.

A nő ismerőseim egy egyszerű defektet nem tudnak megjavítani a biciklinél.


Kivételek mindig vannak, én még egy olyan nővel se találkoztam aki vágná az autó témát. Olyan férfit ismerek aki nem sokat tud az autóról, kb annyit mint egy átlagos nő.

2011. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 turbopocok ***** válasza:
100%

Egy átlagos férfi kb annyira ért az autókhoz mint egy átlagos nő, csak nagyobb arcal tudja előadni a marhaságait.

Az autóhoz az ért, akinek van legalább egy autós szakmája, de inkább technikusija, aktívan dolgozik szakszervíznél, pozitívak a visszajelzések a diagnosztikai képességeiről, folyamatosan továbbképzi magát szakmai tanfolyamokon, szakmai folyóiratokból, vagy csak autodidakta módon szakmai könyvekből.

Legegyszerűbben úgy lehet felismerni ezt az embert, hogy ha mond valamit, azt észérvekkel alá tudja támasztani.

(az nem észérv hogy egy ismerősöm mondta aki ért hozzá; sokan ezt mondják; tudom hogy így van mert tíz éve csinálom; azért van így mert ídősebb vagyok; láttam a neten/tvben)

Találkoztam már autóvillamosságis nővel, aki autószerelőket megszégyenítő módon felkészült volt szakmailag.

De sajnos még többet találkoztam magukat szakértőnek valló cintányéros bohócokkal, akik mindenre tudnak azonnal egyszavas válaszokat adni.

"castrolt tegyél bele az a legjobb; biztos a gyújtás a hibás; látatlanba megmondom hogy ac pumpa a hiba"

Ettől függetlenül viszont a műszaki életben tényleg túlnyomó többségben férfiakkal lehet találkozni, de szerintem ennek inkább a neveltetés, a szokások a "kultúrális evolúció" az oka, mintsem a késségek.

2011. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Már a kérdés is olyan "emancipuncis"...

Vannak kimondottan NŐI és FÉRFI dolgok.

Utóbbiba nem folynék bele de egy nő ne legyen testépítő,rendőr,katona,ökölvívó,focista - stb.

Ezektől eltérni nem egyéb mint hivalkodó magamutogatás.

Mit csinálsz egy berohadt csavarral amit a 120 kilós pasi két méteres erőkarral tud csak lelazítani?

Egy motortartó bakkal ami fél centi híján nem megy a helyére?

Ja,mint deffektnél,szólsz egy pasinak,hogy segítsen.

Meg sem tudnál mozdítani egy szerelt kamionkereket.

Robogón jól mutatsz de nagy motoron inkább utas légy.

A kivétel nem erősíti a szabályt mindössze férfias nőt vagy nőies férfit takar.

Már csak lovagias nők kellenének ...

Az egyenjogúságot ne keverd össze az egyenrangúsággal.

Szerintem. (macsó jeligére a hirdetőbe)

:D

2011. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

16:26 Nem azt mondtam, hogy a férfiak szüljenek, és a nők növesszenek szakállt, hanem ne úgy álljunk a dolgokhoz, hogy a fiúk már veleszületett módon "értenek" az autókhoz, motorokhoz, mindenféle műszaki cucchoz (kivéve a mosógéphez) és nőt nem is érdekelhet ilyesmi. Lásd pl. a párom is akit nagyon érdekel minden műszaki dolog és ért is hozzá.

"Mit csinálsz egy berohadt csavarral amit a 120 kilós pasi két méteres erőkarral tud csak lelazítani?"

Én semmit, mert csak 82 kilós férfi vagyok, de egy 60 kg-os pasi (sem nő) sem tudja megmozdítani.

2011. szept. 9. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!