Matematika- Gráfok. Mit nevezünk elsőfokú pontnak, mit jelent?

Figyelt kérdés
Kicsit változott az érettségi követelmény tavaszra, és van egy ilyen kérdés is, de egyelőre fogalmam nincs, hogy képzeljem el. Egy olyan gráf kellene, aminek van elsőfokú pontja. Ez talán azt jelenti hogy ebből ebből a pontból az összes pontban él megy?

2017. márc. 26. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem; a fokszám azt mutatja meg, hogy az adott csúcsból hány él indul ki, tehát az elsőfokú pontból (bár kétlem, hogy így szokás használni) 1 él indul ki, ha fokszáma 2, akkor 2 él, és így tovább.
2017. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, hogy a középiskolás matekban miért kell értelmetlen "szakszavakkal" dobálózni. Talán ez még elmegy, bár valóban: egy matematikus se használja ezt így. De a legjobb az abszcissza meg az oordinata, talán igy írjak, még a k-ad meg ilyen-olyan fokú variáció stb. Középsuliban nem matematikát tanítanak, hanem csak logikusan gondolkodni, problémát elemezni és megoldani. De akkor ne tanítsanak már marhaságokat a diákoknak. Szerintem legalábbis.


Egyébként az elsőfokú pont annyit tesz, hogy abból a csúcsból (pont) csak és kizárólag 1 db él (vonal) megy ki.


Egyébként gráfok régen is voltak középszinten is. Pl 2014

2017. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom,tudom :) Gráfokkal nincs is bajom, csak ezt a kifejezést még nem hallottam, pedig az új fajta érettségi egy példafeladatában így kérik, de látom én pont az ellenkezőjére gondoltam, mint valójában :)

Nagy hülyeségek ezek a kifejezések szerintem is.

Köszi a segítséget, mert googlen is kerestem, de nem találtam meg a választ, hogy mit is jelent, de hála nektek, nem fekszek le hülyén aludni! :D

2017. márc. 26. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!