Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok ebben a kémaia...

Tudnátok ebben a kémaia feladatban segíteni?

Figyelt kérdés

házi feladatra kaptuk de nagyon nem értem, ha valaki meg tudná csinálni az azt is leirná hogy hogyan jött ki mert akkor lehet hogy meg érteném.


1.

6 mol ecetsav és 6 mol etilalkoholt reagáltatnak egymással! Hány gramm észter keletkezik, ha a kiindulási anyagoknak 2/3 része vesz részt a reakcióban?


2.

Számitsd ki az etil acetát százalékos szén, hidrogén és oxigén tartalmát,


köszönöm annak aki megcsinálja

15/f



2017. ápr. 6. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fogom kiszámolni neked, de leírom a szamolás menetét.


1 mol ecetsav egy mol alkohollal képez észtert;

CH3COOH + CH3CH2OH => CH3CO-O-CH2CH3


Ha a kiindulási anyagok kétharmada keletkezik, és a kiindulási anyagokból hat mol van, akkor tudjuk, hogy hat molból hat mol észter keletkezik. Hatszor kétharmad mol anyagból hatszor kétharmad mol észter keletkezik.


2. - Itt nem tudom, hogy tömeg- vagy anyagmennyiség százalékot kell számolni.

Az anyagmennyiség egyszerű, megszámolod, hogy egy darab etil-acetátban, aminek a képletét leírtam feljebb, összesen hány darab atom van, és az összes atomból hány darab szénatom, hidrogénatom, oxigénatom, aztán ebből vonsz egy százalékot.


Tömegszázaléknál beszorzod az előbb megállapított számokat az atomok függvénytáblázatban megadott tömegével, ezeket összeadva megállapítod az etil-acetát moláris tömegét, aztán elosztod a szén, hidrogén, oxigén tömegét egy molban a moláris tömeggel, beszorzod százzal, és meg is van a tömegszázalék.

2017. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. ápr. 9. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!