Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ember vagy számítógép ér el...

Ember vagy számítógép ér el jobb eredményt a köv.  feladatban?

Figyelt kérdés

Van egy 100x200-as négyzetháló, minden négyzetben egy 0-9 véletlen szám(pont).

A bal felső sarokból a jobb alsóig le-jobbra lépésekkel a lehető legtöbb pontot kell összegyűjteni 5 perc alatt.

Az ember átláthatja a táblázatot, a szgép nem, és túl sok variáció van. Lehet-e optimalizálni?



2016. jan. 16. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig meg kell nézni, hogy le vagy jobbra van-e a magasabb érték és arra menni. Nem hiszem, hogy az ember gyorsabban és pontosabban tudja megvalósítani a feladatot.
2016. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De értem a problémát, hogy lehetséges, hogy ahol első körben a legnagyobb értéket találnánk, azon az úton már kicsi pontok lesznek és vissza nem lehet menni.

De az ember is pont így nézi a táblát, nem máshogy.

2016. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

5 perc alatt egy pontból kiindulva egy 100x200-as táblát bármelyik mai átlagos számítógép röhögve feldolgoz.


Sőt, manapság rengeteg útkereső algoritmus PONT ezt csinálja (legismertebb talán az A* ) - egy adott pontból kiindulva véletlenszerűen kiválasztott másik ponthoz megkeresi az optimális utat, ahol minden négyzet súlyozva van, az optimális út pedig a legkisebb súlyú útvonal.


A számítógép a legtöbb ilyen feladatban röhögve veri az embert, a te példád nem percek, hanem másodpercek kérdése (vagy inkább annál is kevesebb). Mire végzel a tábla átnézésével, a gépnek megvan az optimális útvonal :)


Egy pár éve én is csináltam egy ilyen a*-os útkeresést használó "AI"-t.


https://www.youtube.com/watch?v=bZDjlwtdgrU


1200 zombi keresi a maga legoptimálisabb útját egy 100x00-as mezőn. 16ms alatt gond nélkül elvégzi több száz egység útkeresését.

2016. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már leírták a lényeget, csak ismételni tudom: Ez egy embernek legalább percekig tart, egy mai PC meg szerintem másodperc alatti időt produkál.

G.

2016. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!