Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen valós szám esetén lesz...

Milyen valós szám esetén lesz az alábbi egyenletek értelmezési tartománya üres halmaz?

Figyelt kérdés

[link]


Nem szeretném az összes feladatot mással megcsináltatni, de abszolút nem értem, hogy hogyan kellene ennek nekiállnom. Aki érti, magyarázza el légyszi.



2017. ápr. 8. 09:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben az alső 2 feladatra sikerült rájönnöm, úgyhogy csak az utolsó 3-hoz szeretnék segítséget.
2017. ápr. 8. 09:54
 2/4 A kérdező kommentje:
A harmadik feladatnál azt is értem, hogy két tag összege, csak akkor lesz 0, ha mindkét tag nulla, de abban megakadok, hogy ez hogy jön ki.
2017. ápr. 8. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:

"két tag összege, csak akkor lesz 0, ha mindkét tag nulla"


Ez általánosságban nem igaz, te szerintem kevered a szorzással.

Viszont a megadott példában 2 abszolút értékes kifejezés van, szóval két nemnegatív szám összege csak akkor lehet 0, ha mindkét szám 0.


szóval:

2x+1=0

x-2y=0


Ez pedig már egy nagyon egyszerű kétismeretlenes lineáris egyenletrendszer.

2017. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mindkét szám = mindkét kifejezés értéke


Megoldva:

Az első egyenletből ifejezed x-et:

2x=-1

x= -1/2


behelyettesíted a másodikba:

-1/2-2y=0

2y = -1/2

y=-1/4

2017. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!