Egyik végén zárt,35 cm^2 keresztmetszetű hengerben könnyen mozgó dugattyú 40cm hosszú,100kPa nyomású levegőoszlopot zár be. A dugattyúra ható 120 N erővel lassan,állandó hőmérsékleten összenyomjuk a levegőt. Milyen hosszú lesz a levegőoszlop?2017. ápr. 10. 22:39
1/1 anonim válasza:
V0=35*40=1400cm^3
Px=(120/0,0035)=34285Pa
P0*V0=p1*V1---> V1=(1400*10^5)/134285=1042,5cm^3
x=1042,5/35=29,7cm