Ebben a feladatban valaki nem tudna segíteni?


Egy szabályos sokszögnek 25-tel kevesebb átlója van, mint a nála kettővel nagyobb oldalszámú szabályos sokszögnek.

a.Melyek ezek a sokszögek?

Határozza meg a nagyobb oldalszámú sokszögben a b.legrövidebb és a leghosszabb átló hosszát, ha a sokszög c.köré írható körének átmérője 10 cm!

Határozza meg a b)-ben szereplő két átló szögét!



2017. ápr. 14. 01:42
 1/1 anonim ***** válasza:

n(n-3)/2+25=(n+2)[(n+2)-3]/2

n^2-3n+50=n^2+n-2

n=13

2017. ápr. 14. 05:15