Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Falióra nagymutatója 12,...

Falióra nagymutatója 12, kismutatója 8 órán áll, hajlásszögük 120fok, mikor lesz legközelebb ugyan ennyi a két mutató hajlásszöge?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan kellene megcsinálni ezt a feladatot. Valaki tudna segíteni?
2017. ápr. 27. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
9 óra 10 perckor, azaz 70 perc után.
2017. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

9 óra 5 perc 30 másodperckor.

Nagymutató 360 fokot tesz meg 60 perc alatt (egy perc 6 fok), kismutató 30 fokot 60 perc alatt. 9 óra 5 perckor lenne, 120 fok a hajlásfok, ha 5 perc alatt a kismutató nem tenne meg még plusz 2,5 fokot, vagyis a nagynak is még meg kell ennyit tennie legalább, amit kicsit kevesebb mint fél perc alatt meg is fog tenni, ennyi idő alatt viszont a kismutató előrehaladása, már elhanyagolható. Persze ettől precízebben is meg lehet adni, de én már lusta vagyok másodpercre pontosan kiszámítani de kb. 32 másodperc lehet egész precízen.

2017. ápr. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy így beleszólok, de a nagymutató, az a percmutató, nem a másodpercmutató.
2017. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!