Sav/bázis állandó. Mi a pK érték?


Henderson-Hasselbach egyenlet: pH = pK+log[A-]/[HA]


Egy csomó oldalt átnéztem már,leírni egyik sem írja le,csak kész tényként közli.....



#kémia #PH #sav #bázis #hasselbach egyenlet
2017. ápr. 29. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
pK nincs
2017. ápr. 29. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:

pH-t sav és lúg koncentrációból tudnál számolni.


Vagy nem értem mi a kérdés.

2017. ápr. 29. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a pk a ks lehet nem? xnégyzet/c-x
2017. ápr. 29. 18:43
 4/5 Arp Du ***** válasza:

pKs= -log10(Ks)

Ks vagy Ka: sav disszociációs állandó (sav=acid angolul)

(sav disszociációja: HA <-> H+ + A-)

Ks= [H+]*[A-]/[HA]


pH= -log10([H+])


-log10(Ks)= -log10([H+]*[A-]/[HA])

pKs= pH -log10([A-]/[HA])

pH=pKs +log10([A-]/[HA])


[link]

2017. ápr. 30. 13:54
 5/5 Arp Du ***** válasza:

ha x=[H+], [A-]=x, [HA]=c-x

Ks= x*x/(c-x)

2017. ápr. 30. 13:59