Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Igaz vagy hamis? Ha egy A...

Rionen kérdése:

Igaz vagy hamis? Ha egy A mátrix sor vektorai is és oszlop vektorai is lineárisan függetlenek, akkor az mátrix négyzetes mátrix kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Szerintem ez hamis, mert ha egységvektorokból áll a mátrix akkor a sorok meg az oszlopok lineárisan függetlenek de lehet olyan is, hogy első sor 010 és a második 001 azt ennyi, de négy eldöntendő kérdést kaptam és mind kihoztam hamisra és ha ez hamis , de azért mert nem lehet egyszerre az oszlop és sorvektorok is függetlenek akkor a negyedik kérdésem viszont igaz azaz "Egy mátrixnak vagy a sor vektorai vagy az oszlop vektorai lineárisan függetlenek." Tudom, hogy egyedül kell megoldani de rühhhhhelllem a lineáris algebrát.

2017. ápr. 30. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Tudtál rá ellenpéldát mondani? Igen. Akkor? :-)
2017. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igaz de ebben voltam a legkevésbé biztos. Ez csak hasra ütés volt..de 4-ből 4 hamis. hmm elég pesszimista feladat:D
2017. ápr. 30. 10:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. A te példádban az oszlopok nem függetlenek.

Ha hamis lenne, akkor se következne belőle, ami szerinted következik. Csupa hülyeséget írsz. Kezdd újra a témakör legelejétől.

2017. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Várjunk. Ha lineárisan függetlenek akkor egyik sem a másik skaláris szorzata, azaz

A = 010

001

az én tekintetemben se így se úgy nem függ egymástól. Mert 0 az nem igazán tekinthető tagnak, mert akkor a lineárisan független mátrix minden sora mindnd oszlopa tök nulla lenne....

2017. ápr. 30. 12:17
 5/17 A kérdező kommentje:
Bocs megcsúszott. a 010-át meg a 001-et egymás alá szerettem volna írni.
2017. ápr. 30. 12:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el újra a jegyzetedben a definíciót.
2017. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Elolvastam de nem lettem beljebb. Légyszi ne próbáld elérni nálam a heuréka pillanatot ebből a tárgyból, csak mond meg a tutit...
2017. ápr. 30. 12:48
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt olvastad a jegyzetedben, hogy vektorok akkor lineárisan függetlenek, ha abból, hogy egy lineáris kombinációjuk a nullvektorral egyenlő, következik az, hogy hogy abban a lineáris kombinációban a összes együttható 0?


A nullvektor így már egymagában sem független. Pl 1*nullvektor=nullvektor, és az 1 nem 0.

2017. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Pelenkásfiú ***** válasza:
56%

Ha "n" oszlopa van és mind lineárisan független, akkor a rangja "n".

Ha "m" sora van és mind lineárisan független, akkor a sorrangja "m".

Mivel a sor- és oszlop rangjának meg kell egyeznie, ezért n=m, vagyis négyzetes mátrix.

Vagy rosszul gondolom?

2017. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Akkor 0 vektor az a triviális megoldás és mindig ott van, hogy kihozza a négyzetes mátrixot? Azaz egy "becsületes" oszlop és sor lineáris függetlenségében szenvedő mátrix az:

010

001

000? akár...?

2017. ápr. 30. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!