Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számolunk mátrix rangját...

Hogy számolunk mátrix rangját determinánssal?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam értelmezni hogy pontosan mi történt..

Ha nem nulla valós szám jön ki eredménynek mondjuk det(A)=12, és 3x3-as mátrixról van szó, honnan tudom (a megoldások részen kívül) hogy ennek a mátrixnak a rangja 3 volt?

Egy 4x4-es mátrixnál láttam olyat, hogy 2x2-esekben csinálják végig az egészet, és a legmagasabb értékű determináns lett a rangja.

De ugye 4-nél (ebben az esetben nem is lehet nagyobb).

Én már teljesen összezavarodtam :(



2017. ápr. 23. 15:02
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

"Az 'A' mátrix rangja az r szám, ha van r-edrendű nemnulla aldeterminánsa, de nincs r + 1-ed rendű nemnulla aldeterminánsa."


Szóval ha van egy 3x3-as mátrixod és a determináns 0, akkor tudod, hogy a rangja nem 3, hanem kisebb.

Ezért megnézed, hogy a 2x2-es részmátrixok közül találsz-e nemnulla determinánst. Ha igen, akkor 2 a rangja.

2017. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

1 2 3 4

5 6 7 8

9 10 11 12


Itt pl. max 3 lehet a rang, mert oszlopa bár 4 van, de sora csak 3.

Ha megnézed a két 3x3-as részmátrixot (mindig négyzetesnek kell lennie), akkor mindkettő determinánsa 0, tehát nem 3 a rang.


Az

1 2

5 6

esetén viszont már -4 a determináns, tehát 2 az eredeti matrix rangja. Szerintem ennyi.

2017. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!