Matematika házi feladatomat nem értem! Hogyan kéne megoldani?


Egy tanterem oldalai 12 és 9 m hosszúak.

1.)Hány méter szegély kell a műanyagpadlóhoz ha az ajtónak 110 cm kimarad?

2.) Hány Négyzetméter műanyagpadló kell a befedéshez?Az üzletben 3m széles műanyagpadló vásárolható.

3.) Ebből hány méter kell megvásárolni?Aki megoldja kap valami raktári cucclit :c



2017. máj. 3. 13:41
 1/6 A kérdező kommentje:
" Aki megoldja kap valami raktári cucclit " ezt ne vegyétek figyelembe :D
2017. máj. 3. 13:43
 2/6 anonim ***** válasza:

1.

(2*12+2*9)-1,1=

2.

12*9=

3.

12*9/3=

2017. máj. 3. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Először kerületet kell számolnod. Majd abból kivonod a 110cm-t.

A második kérdésnél a területet kell kiszámolnod.

A harmadiknál pedig gondolom 3 NÉGYZETMÉTER széles műanyagpadló vásárolható... szóval azt kell elosztani a területtel.

2017. máj. 3. 13:50
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2017. máj. 3. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár már érkezett rá jó válasz, de engem érdekelne, hogy milyen "cucclit" ajánlottál fel érte? :)
2017. máj. 3. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

"A harmadiknál pedig gondolom 3 NÉGYZETMÉTER széles műanyagpadló vásárolható"

Biztos, hogy rosszul gondolod!

Nincs olyan, hogy "3 NÉGYZETMÉTER széles" valami.

Ha a területet (m^2) elosztod 3m^2-rel akkor a végeredmény egy mértékegység nélküli szám lesz!

A területet 3m-rel (a szélességgel) kell elosztani, hogy megkapd milyen hosszú anyagot kell venned!

2017. máj. 3. 15:56