Valaki segítene az egyenlet megoldásában? (a feladat lent)


A feladat: kétfajta díszhalból összesen 20-at vettünk. Hányat vettünk egyes fajtákból, ha az algaevők darabja 350Ft, a neonhalaké 240Ft és 6240 Ft-ot fizettünk értük?

Valaki segítsen!



2017. máj. 24. 20:57
 1/3 anonim válasza:
Nem lehet, hogy 6230 forintot fizettünk? Tegyük fel, hogy 20db neonhalat vettünk, ekkor 20x240=4800 forintot költünk. Ez 1430 forinttal kevesebb. Ha egy neonhalat lecserélünk egy algaevőre, akkor 110 forinttal többet fizetünk. 1430:110= 13, tehát 13 csere kell, 13 algaevőt és 7 neonhalat vettünk tehát. 7x240+13x350=6230
2017. máj. 24. 21:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Elírtad a feladatot!!!!

Két egyenlet, két ismeretlen!

I.

X+Y=20

II.

350X+240Y=6230


Megoldod! Örülsz!

2017. máj. 24. 21:34
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!:)
2017. máj. 25. 07:29