Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni kémiában?

Tudnátok segíteni kémiában?

Figyelt kérdés

1, Milyen kapcsolatban áll az oxidáció és a redukció?


2, Mi különbözteti meg a kémia változást a fizikai változástól?


3, Kémiai változás során az atomok melyik részében történik változás?


Lehet lustának, hülyének mondani, de egyszerűen nem értem az egészet így nem tudtam megtanulni.

Előre is köszönöm ha segítetek.



2017. máj. 25. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az oxidációt és redukciót azaz a red-oxi reakciókat 3 módon lehet értelmezni.

1, vannak az elektronátmenettel járó reakciók például:

2Na+Cl2-->2NaCl ilyen esetben a nátrium atom átad 2 elektront a klórnak. Ilyen értelemben: elektron leadás oxidáció, elektron felvétel redukció.Tehát ebben az esetben mi is volt? A natrium elektronokat adott le tehát oxidálódott , a klór pedig elektronokat vett fel tehát redukálódott. A nátrium redukálószer, mert elérte, hogy a klór redukálódjon a klór pedig oxidálószer mert elérte, hogy a nátrium oxidálódjon.

2,oxidáció szám változással járó reakciók.

oxidációs szám növekedés -->oxidáció

ox. szám. csökkenés-->redukció

Erre nehezebb példák hozhatóak, nem tudom milyen részletességgel kell neked:)

3,szerves vegyületeknél

oxidáció--> oxigén tartalom nő vagy a hidrogéntartalom csökken

redukáció-->oxigéntartalom csökken vagy a hidrogéntartalom nő

A második kérdésed:

Kémiai változás során egy új anyag keletkezik ,mert az anyag szerkezetében mélyreható változás következik be.

-megváltoznak a fizikai tulajdonságok:forráspont,olvadáspont,fagyáspont

példa lehet a cukor karamellizálódása,aztán pedig szenesedése.

Fizikai változás ennek az ellentéte, nem következik anyagszerkezet változás csak gyakran állapotváltozás vagy valamely fizikai folyamat. ÉS NEM KÉPZŐDIK ÚJ ANYAG.Példa lehet a víz olvadása jégben,és a legtöbb halmazállapot változás is.

Fizikai változás sorában nem következik az anyag szerkezetében mélyreható változás, a kémiai folyamatokkal ellenkezőleg.

Harmadik kérdés:

kémiai változásban a legkülső telítetlen héjak elektronjai és a belsőbb nem telített pályákon lévő elektronok vesznek részt(tehát a vegyértékelektronok)

Ettől is függ alapjában véve egy anyag reakciókészsége is.Nemesgázatomoknak telített alhéjaik vannak,nagyon nehezen vihetőek reakciókba.

Remélem segítettm és sok sikert!

2017. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettél, és remélem ezzel Én is segítettem másoknak ha rátalálnak a kérdésemre, és pont a felül lévő válaszol hiányoznak.
2017. máj. 25. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!