Hogy tudom kiszámolni a Jupiter Io holdjának a keringési távolságát a következő adatokból?

Figyelt kérdés

Az Io keringési ideje: 1,77 nap

A Jupiter tömege: 1,9*10^27 kg

y(gravitációs állandó):6,67*10^11 Nm^2/kg^2


2017. máj. 27. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mindent leegyszerűsítünk, akkor az Io körpályán kering a Jupiter körül. Ahhoz, hogy valami körpályán mozogjon, centripetális erő kell, ez függ a keringő test tömegétől, a sebességétől és a körpálya sugarától. Ezt a centripetális erőt csak egyetlen dolog biztosíthatja: a Jupiter és az Io közti gravitációs erő. Ez meg a tömegtől és a kettőjük közti távolságtól függ. Ha nem tévedek, a két egyenletet (centripetális erő és gravitációs erő) felírva és az egyenletrendszert ügyesen rendezve pontosan kiesnek az ismeretlen tagok (pl. a Jupiter tömege), megkapsz mindent - de túl fáradt vagyok hozzá, hogy ezt végigjátsszam.
2017. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Jupiter tömege éppen nem ismeretlen adat, az általad említett összefüggésből felírható képletből:( Fcp=Fgr // (m*v^2)/r=y((m1*m2)/R^2) )pedig hiányzik a sebességem, amit úgyszintén ötletem sincs, hogyan számoljak ki.

Ettől függetlenül köszönöm válaszod!

2017. máj. 27. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Segítsek? a keringési sebesség 17,3 km/s
2018. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!