Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Desztillált vízbe addig...

Desztillált vízbe addig vezetünk ammóniagázt, akíg az oldat telített nem lesz. A keletkező oldat térfogata 250cm3, sűrűsége 0,880 g/cm3. Táblázat alapján ez 34,4 tömeg %os oldat?

Figyelt kérdés

A) mekkora térfogatú vízbe vezettük az ammóniagázt? (A víz sűrűsége 1 g/cm3)

B) mekkora terfogatú 25 °C-os, 101 kPa nyomású ammóniagázt oldottunk?

C) Számítsa ki a keletkezett oldat koncentrációját (mol/dm3-ben)!


A megoldások megvannak, csak nem tudom, hogy kellene megcsinálni. Légyszi aki tud, segítsen! Köszi:))



2017. máj. 28. 18:44
 1/4 anonim válasza:
Sajnos nekem is csak a megoldások vannak meg, remélem valaki hamar leírja. Előre is köszi :)
2017. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na én meg kiszámolni vagyok lusta, de valahogy így kell:

1. A térfogatból és a sûrûségbôl kiszámítod a tömeget, ennyi meg ennyi gramm, ez az oldat tömege.

2. Ennek a 34,4 %- a, vagyis a 0,344 szerese az ammóniagáz tömege, a maradék a víz. mivel 1 a váltòszám, ez a válasz az A kérdésre.

3. Az ammóniáról kiszámítod hány mól (n=m/M, M=17), majd ebbôl, hogy hány dm3. (24,5 dm3/mol) B is megvan.

4. Mivel már tudod hàny mol ammòniád van és tudod, hogy a teljes oldat negyed dm3, egy egyszerû szorzással megvan a C is.

2017. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Arp Du ***** válasza:
Csak a végén azt hogy hány mol ammónia van, ne szorozd, hanem oszd a negyed dm3-vel. (mol/dm3)
2017. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösziiiii
2017. máj. 28. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!