Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leirnatok nekem a gondolatmene...

Farkas Dorinaaa kérdése:

Leirnatok nekem a gondolatmenetet, hogy hogyan jutottatok el a megoldasig?

Figyelt kérdés
Kor alaku versenypalyan a kerekparosok edzest tartanak.Az elso versenyzo 18kort,a masodik 27 kort a harmadik 36 kort a negyedik 45kort tesz meg orankent. Hanyszor halad at mindegyikuk egyszerre az indulasi ponton,ha 20 percig koroznek?

#matematika #szorgalmi #hazi feladat hazi
2017. máj. 29. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Leosztod a számokat 3-mal, ennyi kört tesznek meg 20 perc alatt. Aztán pedig megkeresed ezeknek a legnagyobb közös osztóját, és vagy én vagyok nagyon hülye, vagy tényleg ennyi a feladat. Ránézésre a megoldás 3, de azért számold ki!
2017. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

20 perc alatt a megtett körök rendre: 6-9-12-15.


Az első kerékpárost véve referenciának a továbbiak a következő szorzókkal származtathatók: 1,5-2-2,5.


Tekintjük a szorzóknak az első kerékpáros által megtett körökkel való szorzatát, ekkor a következő halmozódó szorzók adódnak:


2.kör: 3-4-5

3.kör: 4,5-6-7,5

4.kör: 6-8-10

5.kör: 7,5-10-12,5


Látható, hogy a kezdő és záró lehetőségeket kizárva 2 adódik megoldásnak (azzal együtt pedig 4).

2017. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!