Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani egyenletet...

Hogy kell megoldani egyenletet? Számból kilehet vonni x-et? Miért szorzás és miért -/+?

Figyelt kérdés

Pl van ez:

-3(-1-x)-2(2x-3x)=(4-x)5

Ilyenkor a -3 után szorozni kell? Meg a -2 után is egyesével ugye? És amikor felbontom a zárójelet a második felébe az jön ki, hogy "20-5x. Akkor ezt kilehet vonni? Mármint a számból az x-et? Vagy ezzel mit kell csinálni?

És ennél? :

-4x+5x-6x+8x+9-(2-4x)=-1

Itt a zárójel előtt minusszal szorzok vagy ez mi? Zárójel előtt mindig szorzás van, ha nincs műveleti jel?



#matematika #egyenlet #nem értem:$
2017. máj. 30. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig szorzás van, ha nincs műveleti jel, ez az "alapértelmezett" művelet.

A mindennapi életben is, az 5 rekesz alma és 3 rekesz banán, az 5+3 rekesz. A szorzást nem írjuk ki (5*rekesz alma)

2017. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Hányadikos vagy? Ezek elég alap egyenletek..ha magadtól nem megy, próbáld meg használni a symbolab-ot, az segít. Mivel látod hogy x az ismeretlen, és egyenlőség van, így magától értetődő hogy az x-et kell kifejezni. Elvégzed a műveleteket, a zárójeleket eltünteted, összeadod az x-eket, és kijön hogy mennyi egy db. X.
2017. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, 9.-es vagyok egy vendéglátós iskolában.

Sose értem nagyon a matekot. Az elméleti részt megtanultam, azt úgy mondta, hogy: 3 lépés van: 1 eltünteted jobbról az x-et, 2 eltünteted balról a számot, 3 az x kitevőjével osztasz.

Viszont most ilyen hosszabb műveleti sort vettünk vagyis nekem hosszú:$ és ebbe már belekeveredtem:/

2017. máj. 30. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha gondolod segítek FB-n az ilyen dolgokban. :D Vagy itt ha küldesz üzenetet segítek. Ahogy gondolod.
2017. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagyis nem kitevőjével, hanem, hogy pl 7x = -2 akkor a 7-tel osztok nah.
2017. máj. 30. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

7x=-2

x= -2/7


Igen :D

2017. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit a magyart is frissítsd: nincs olyan szó, hogy "kilehet".

Mindent lehet csinálni amúgy, csak nincs mindennek értelme.

Az egyenleteknél az a lényeg, hogy az egyik oldalon maradjon a végén CSAK az x, és minden más menjen át a másik oldalra. Úgy kell kivonnod, osztani, stb., hogy a végén ez legyen.

2017. máj. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is:)
2017. máj. 30. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!