Hogyan lehet kiszámolni a következőket? (elektrotechnikai feladat, a többi lent)


Kaptunk egy feladatot amiben Re-t kell számolni, áram és feszültséget osztani valamint teljesítményt számolni

www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=142l_f_tyi.png

és az alábbi linken egy ábra a feladatról.

Az eredő számítása megy, csak a többi nem tiszta és sehol nem találtam segítséget. A válaszokat köszi!


2017. jún. 5. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lett volna, ha a http:// nem maradt volna le: http:// www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=142l_f_tyi.png . És, szépen nevezted el a fájlt.


1)

Ha R₃ 9 Ω, és 8,04 V feszültség esik rajta, akkor az átfolyó áram értéke

8,04 : 9 = 0,8933… A.

Teljesítmény: 8,04 * 0,8933… = 7,1824 W.


2)

Ha R₁ 3 Ω és R₂ 6 Ω; a kettő sorban 9 Ω.

Ugyanakkora feszültség esik rajtuk, mint R₃-on.

Az eredőjük R₃-mal egyező értéke miatt a rajtuk átfolyó áramerősség is ugyannyi, 0,8933… A.

U₁ = 3 * 0,8933… = 2,68 V.

U₂ = 6 * 0,8933… = 5,36 V; vagy

U₂ = 8,04 – 2,68 = 5,36 V.

R₁-en a teljesítmény 2,68 * 0,8933… = 2,394133… W.

R₂-n a teljesítmény 5,36 * 0,8933… = 4,788233… W.


3)

A többit nem számolom ki, de nyilván meg tudod tenni.

R₄ árama 3,96 : 5 A.

R₅ árama 3,96 : 4 A.

A feszültségesés meg van adva, ugyannyi mindkettőn.

A teljesítmény pedig az adott feszültég és a kiszámított áramerősség szorzata. Vagy, egyből: U²/R.

2017. jún. 5. 14:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh wow, érdekes köszönöm a gyors választ ezt így értem, de mi történik akkor ha az R3 mondjuk nem 9 hanem 10 Ω lenne?
2017. jún. 5. 16:48