Egy pozitív számnak és a reciprokának a különbsége 2,1. Melyik ez a szám?


2017. jún. 20. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez matematikailag felírva így néz ki: x-1/x=2,1

Levezetés már gondolom megy, vagy leírjuk azt is?

2017. jún. 20. 20:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha leírnád megköszönném :)
2017. jún. 20. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:

x-1/x=2,1

x^2-2,1x-1=0

x(1)=-0,4

x(2)=2,5

Értelemszerűen csak a második eredmény fogadható el, mert a feladat ezt köti ki.

2017. jún. 20. 20:41