Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás! Hogy csináljam;?

Fogalmazás! Hogy csináljam;?

Figyelt kérdés

1)Egyoldalas fogalmazás a felelőssègről az alábbi idézetet értelmezve: "Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kisherceg, hogy jól az emlékezetébe vésse" Véleményedet irodalmi példával támaszd alá!


2) Egyoldalas fogalmazás a gyermekkor szépségéről, az alábbi idézetet értelmezve: "Így aztán együtt elindultak. De akárhová mennek,és akármi történik velük útközben,az Erdő végén,az Elvarázsolt Völgyben a kisfiu meg a medvéje mindig játszani fognak" (Milne:Micimackó)


3) Egyoldalas fogalmazás "A barátság jelentősége" cimmel (Mark Twain:Tom Sawyer cimü műve alapján)


4) Egyoldalas fogalmazás "Milyen testvér vagyok/lennék én" cimmel(Arany János Toldi cimű műve alapján)


5) Egyoldalas fogalmazás az alábbi idézetet értelmezve:"Ábrándozás az élet megrontója,mely kancsalul festett egekbe néz" (Vörösmarty Mihály:A merengőhöz)


6)Egyoldalas fogalmazásban világitsd meg az élet értelmét az alábbi idézetet értelmezve: "Ábrándozás az élet megrontója, mely kancsalul festett egekbe néz" Véleményedet irodalmi pèldával támaszd alá!


7)Egyoldalas fogalmazásban mutasd be a barátság lényegét, az alábbi idézetet értelmezve: "Szépek vagytok,de üresek. Nem lehet meghalni èrtetek. Persze egy akármilyen járókelő az én rózsámra is azt mondhatná, hogy ugyanolyan, mint. Holott az az igazság, hogy ő maga többet èr,mint ti valamennyien,mert ő az akit öntözgettem. Mert ö az, akire burát tettem. Mert ő az,akit szélfogó mögött óvtam. ...ő a barátom" (Antoine de Sain-Exupéry: A kis herceg)


8) Egyoldalas fogalmazás a könyvek szépéről napjainkban az alábbi idézetet értelmezve: Végesvégül lesz nekem/Dúsgazdag könyvtáram... " (Petőfi:Szülőimhez)


9) Egyoldalas fogalmazäs "A pénz szerepe világunkban" alapul véve Moliere "A fösvény" c. művét!


10) Egyoldalas fogalmazás a hazaszeretetről az alábbi idézetet értelmezve: "A nagy világon e kivül/Nincsen számomra hely" (Vörösmarty Mihály:Szózat) Véleményedet irodalmi példával támaszd alá!



Ezzek a témákkal kellene fogalmazást írni... minddel Ha valaki tudna segitenk az naagyon joooo lenne......... Nagyon fontos!!!



2017. jún. 23. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

2017.június 15.-től nyári iskolaszünet.

Félfogadás szeptembertől.

2017. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
68%

Nagyon fontos? Akkor erőltesd meg magadat...


Kakilni és feneket törölni ne mi csináljuk meg helyetted?

2017. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Azt várod, hogy most valaki kezét-lábát törve 10×1 oldalas fogalmazásokat írjon?

Ráaádásul ellenszolgáltatásod nélkül.

.

1. Ne kérj senkitől szivességet, ha nem tudod/akarod viszonozni,

2. ne akarj idegen tollakkal ékeskedni,

3. tanuljad meg, hogy elvégzett munkáért bér jár!

2017. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Fogadd őszinte együttérzésemet. Remélem, nem holnapra kell megírni őket.


Hogyan csináld? Először is olvasd el az ajánlott műveket. Ne aggódj, jó könyvek. Olvasd lassan és figyelmesen. Olvasás közben készíts jegyzeteket, mi az, ami eszedbe jut az adott témával kapcsolatban?


Aztán ülj le, gondolkodj el az adott témán, nézd át a jegyzeteidet, és állítsd össze értelmes egésszé.

2017. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedveeees Akárki,nem ismersz, nem tudod h kivagyok,mennyire eroltetem meg magam...... Akkor honnan tudnad?! Es nem, senkitol nem kertem azt, h irjon nekem 10 fogalmazast.... esetleg ötleteket v segitseget, nem pedig olyan emberek véleményét, akik belekötnek mások minden 2.szavába!!!!!
2017. jún. 23. 18:15
 6/12 anonim válasza:
85%

Ez most kinek is szólt? Mivel több értelmes ember is hasonlóan látja a helyzetet. Hiába is toporzékolsz és óbégatsz :)

Ennyi idő alatt amennyit rászántál arra, hogy a gyk-ra írogass, már rég nekiugorhattál volna :D

2017. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

#5 [kérdező]

Ha másokkal akarod elvégeztetni a te feladatod, legalább légy szerény - és ne felháborodott!

.

Igazán elárulhatnád, hogy milyen apropóból kellenek ezek a fogalmazások most, amikor már vége a tanévnek, a bizonyítvány is a kezedben van!

2017. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lehet a beugró a pótvizsgára... :)
2017. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ezeknek pont az a lényege, hogy te csináld meg. Egy egyoldalas fogalmazáshoz, aminek egy kijelölt dolog a lényege, mégis mennyi ötlet kellhet? :D
2017. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez nem pótvizsgára kell.... miert is olyan fontos h miert kell? Ez most ugy jon le mintha csak várnám h mások megcsinálják helyettem.....összesen 30 fogalmazást kell írnom, amibol már 20 majdnem meg van es azon kivul is tanulok -_- ehhez a 10 fogalmazashoz kertem segitseget, aki pedig csak belém köt nem értem miért még mindig itt van!? Megvolt! Számomra haszontalan hozzászolás, lehet tovább lépni! Vagy ennyire unalmas az élet h nincs jobb foglalkozás... Köszönöm mindenkinek a rám pazarolt időt és hogy átadta legjobb tudását, szinte már ihletet kaptam ;).... ugy h akkor el is köszönhetünk egymástol 👋👋
2017. jún. 23. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!