Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás! Hogy csináljam;?

Fogalmazás! Hogy csináljam;?

Figyelt kérdés

1)Egyoldalas fogalmazás a felelőssègről az alábbi idézetet értelmezve: "Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kisherceg, hogy jól az emlékezetébe vésse" Véleményedet irodalmi példával támaszd alá!


2) Egyoldalas fogalmazás a gyermekkor szépségéről, az alábbi idézetet értelmezve: "Így aztán együtt elindultak. De akárhová mennek,és akármi történik velük útközben,az Erdő végén,az Elvarázsolt Völgyben a kisfiu meg a medvéje mindig játszani fognak" (Milne:Micimackó)


3) Egyoldalas fogalmazás "A barátság jelentősége" cimmel (Mark Twain:Tom Sawyer cimü műve alapján)


4) Egyoldalas fogalmazás "Milyen testvér vagyok/lennék én" cimmel(Arany János Toldi cimű műve alapján)


5) Egyoldalas fogalmazás az alábbi idézetet értelmezve:"Ábrándozás az élet megrontója,mely kancsalul festett egekbe néz" (Vörösmarty Mihály:A merengőhöz)


6)Egyoldalas fogalmazásban világitsd meg az élet értelmét az alábbi idézetet értelmezve: "Ábrándozás az élet megrontója, mely kancsalul festett egekbe néz" Véleményedet irodalmi pèldával támaszd alá!


7)Egyoldalas fogalmazásban mutasd be a barátság lényegét, az alábbi idézetet értelmezve: "Szépek vagytok,de üresek. Nem lehet meghalni èrtetek. Persze egy akármilyen járókelő az én rózsámra is azt mondhatná, hogy ugyanolyan, mint. Holott az az igazság, hogy ő maga többet èr,mint ti valamennyien,mert ő az akit öntözgettem. Mert ö az, akire burát tettem. Mert ő az,akit szélfogó mögött óvtam. ...ő a barátom" (Antoine de Sain-Exupéry: A kis herceg)


8) Egyoldalas fogalmazás a könyvek szépéről napjainkban az alábbi idézetet értelmezve: Végesvégül lesz nekem/Dúsgazdag könyvtáram... " (Petőfi:Szülőimhez)


9) Egyoldalas fogalmazäs "A pénz szerepe világunkban" alapul véve Moliere "A fösvény" c. művét!


10) Egyoldalas fogalmazás a hazaszeretetről az alábbi idézetet értelmezve: "A nagy világon e kivül/Nincsen számomra hely" (Vörösmarty Mihály:Szózat) Véleményedet irodalmi példával támaszd alá!



Ezzek a témákkal kellene fogalmazást írni... minddel Ha valaki tudna segitenk az naagyon joooo lenne......... Nagyon fontos!!!



2017. jún. 23. 15:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%
Engedd szabadon a gondolataidat, és írd le, mit gondolsz barátságról, felelősségről, pénzről, hazáról... Soknak tűnik, de nagyon egyszerű feladat. Olvasni se nagyon kell hozzá, a művek többsége vers, A kis herceget néhány óra alatt el lehet olvasni, és a Micimackót is könnyű megemészteni.
2017. jún. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Látom te is a fősulira jelentkeztél Beregszászba.😊
2017. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!