Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létezik megoldó képlet az...

Pszichoapu kérdése:

Létezik megoldó képlet az alábbi, általános iskola 2. osztályos szöveges feladathoz? Két nadrág, két ing, két nyakkendő. Hány variációban lehet felöltözni?

Figyelt kérdés

nem a végeredmény kell, - azt kiszámoltuk - hanem egy általános megoldó képlet, ilyen és hasonló feladatokhoz. már ha van ilyen...


köszi...


2017. aug. 6. 12:13
 1/5 anonim válasza:
100%

Ilyen feladatokhoz nincs általános megoldóképlet. Egyfajta technikával kell tudnod kiszámolni. Kombinatorika. Ez mond valamit?

Ha nem, guglizz utánna.

2017. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, csak ennyit akartam tudni.
2017. aug. 9. 06:45
 3/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Az ilyen feladatokat legegyszerűbb így megoldani:2*2*2,vagyis összeszorzod a tagokat.

2017. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Igen utolsó, de ezt nem lehet általánosságban leírni. A feladat tipusától 1000 és 1 fajta megoldás van.

Pl.: Ha azt mondom, hogy van 7 ingem, és a 7 minden napján másik szeretnék felhúzni, akkor a 7*7*7*7*7*7*7, azaz 7 a hetediken nem jo. Erre a megoldas pl. a 7! (azaz 7 faktoriális), azaz 7*6*5*4*3*2*1.

Hogy miert? Logikus. Minden nap 1-gyel kevesebb inget vehetsz fel. De ez csak egy egyszeru pelda volt, ennel vannak joval cifrabb feladatok is.

2017. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Első voltam, ezt lehagytam, bocsánat
2017. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!