Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nálam és társamnál van 1-1...

Nálam és társamnál van 1-1 egymást köv poz egész számos cetli, mi tudjuk, hogy szomszédos. Én kezdem a párbeszédet, nem tudom mi az övé, válaszol, ő se az enyémet. Ez megy 10x. Honnan fogom aztán tudni az övét?

Figyelt kérdés

Tehát kapunk 1-1 cetlit rajta egy poz. egész számmal, és tudjuk, hogy a másikéval szomszédos. 10x lezajlik az

Én:nem tudom

Ő: én se a tiedet

párbeszéd, de aztán következőre én már tudom az övét.

Honnan?


Egyszerűen nem tudtuk kitalálni a fiammal...Előre is köszönöm a segítséget.



2017. aug. 23. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
ez engem is erdekel :D bocsi h irok, csak igy meglesz kesobb
2017. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Be lehet kapcsolni a kérdés aljánál, hogy értesítsen, ha új válasz érkezik, én pedig nem kell újabb 36 órát várjak, hogy kiemelhessem ;)
2017. aug. 24. 18:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Bár most meg 24-et ír, pár napja egy kérdésemnél még 36 volt :'D
2017. aug. 24. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező, de te kivel kommunikálsz?
2017. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bongolo ***** válasza:
100%

- Mi van, ha nálam a cetlin 1 van? Rögtön tudom, hogy a társamnál 2 van, mert a 0 nem pozitív egész szám.

Tanulság: akinél 1 van, az elsőre tudja a másikét.


- Mi van, ha nálam 2 van? Azt mondom, "még nem tudom, mi van nálad". Ha a társamnál az 1 lenne, akkor tudná a választ, ezt láttuk az előbb. Ha 3 van nála, nem tudja, ezért azt mondja, "én sem tudom". Ebből viszont tudom, hogy nála nem 1 van, hanem 3, ezért most már tudom.

Tanulság: akinél 2 van úgy, hogy a másiknál 3, az másodjára tudja a másikét.


- Mi van, ha nálam 3 van? Elsőre nem tudom a másikét. Ha a társamnál a 2 lenne, akkor ő másodjára tudná az enyémet, ezt láttuk az előbb (vagyis ez lenne a teljes párbeszéd: én: "én még nem", ő: "én sem", én: "én még mindig nem", ő: "én igen"). Ha a 4 van nála, nem tudja másodjára (vagyis ez lenne: én: "én még nem", ő: "én sem", én: "én még mindig nem", ő: "én sem"). Ebből viszont tudom, hogy nála nem 2 van, hanem 4, ezért ezek után én már tudom.

Tanulság: akinél 3 van úgy, hogy a másiknál 4, az harmadjára tudja a másikét.


És így tovább.


Ha 10 "én még nem - én sem" páros után a 11-edik menetben tudom én, az azt jelenti, hogy nálam 11 van, a másiknál pedig 12.

2017. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen :)
2017. aug. 29. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!