Egy füzet és egy toll ára összesen 110 Ft. A füzet 100 forinttal többe kerül, mint a toll. Mennyibe kerül a toll?


(A válasz nem 10 Ft)

Én nem tudom, hiába próbálkozom. Internetre is beírtam, nem találtam rá semmit. Légyszi ha tudja valaki, azt is írja le, hogy miért annyi!



2017. szept. 6. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Írjuk fel, amit elárul a feladat:

A toll ára: x

A füzet ára: x+100

x + (x+100) = 110

Innen már menni fog.

2017. szept. 6. 20:39
 2/4 anonim ***** válasza:

x+x+100=110

Bonyolult, mi?

2017. szept. 6. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
5ft, mert akkor lesz 100 ft-tal dragabb nala a fuzet (105)
2017. szept. 6. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:

X: füzet

Y: toll


A kettő együtt 110 forint azaz x+y=110

Tudjuk hogy a füzet 100 Ft-tal több mint a toll, tehát: y+100=x


Behelyettesíted:

y+100+y=110

2y=10

y=5


Visszaellenőrzöd: Toll 5 Ft, füzet 105 Ft kettő együtt 110Ft


(15 mp volt kiszámolni)

2017. szept. 6. 20:57