Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik számból van több és miért?

Melyik számból van több és miért?

Figyelt kérdés

Pozitív egész számokból vagy a 10-el osztható pozitív egeszekből?


Nem tudom hogy kellene nekikezdeni. Melyik ők van több és miért?



2017. szept. 7. 21:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Amit te párba állításnak próbálsz elnevezni, az annyi, hogy elkezded számolni a 10-el osztható számokat. Első a 10-es, második a 20-as, stb. Ennyi erővel ha az ABC betűivel jelölnénk el, akkor a logikád szerint az ABC-ben is ugyanannyi betű lenne, mint ahány 10-el osztható szám, pedig tudjuk hogy nem. Remélem érted, hogy mi a baja az érveddel. :)
2017. szept. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Vagy legalább akkor mutass olyan példát, amiben nem lehetne "párba állítani" a számokat (bármit is jelentsen ez).
2017. szept. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%

"Ennyi erővel ha az ABC betűivel jelölnénk el, akkor a logikád szerint az ABC-ben is ugyanannyi betű lenne, mint ahány 10-el osztható szám, pedig tudjuk hogy nem."


Kifejtenéd bővebben, hogy ez hogyan is jött ki neked? ...

2017. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

A - 10

B - 20

C - 30

...


Soroljam tovább? Szóval ennyi erővel az ABC is végtelen, mert minden 10-el osztható számhoz tudok mondani egy betűt.

2017. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
20%
Én nem értek ehhez, sosem tanultam ilyet, de nekem így tűnne logikusnak: "Melyik számból van több és miért?" Nem hiszem hogy van válasz a kérdésre. Miért? Mert ahhoz, hogy kijelentsük hogy több van valamiből tudnunk kell a pontos darabszámot (legalább az egyiknél) és ezzel az értékkel tudnunk kell műveleteket végezni. Jelen esetben azt tudnánk mondani, hogy a pozitív egész számok mennyisége végtelen, a 10-el osztható pozitív egészeké pedig végtelen/10. Mivel a végtelennel nem igazán lehet műveleteket végezni (vagyis én nem tudok vele), így a ∞>∞/10 állítást sem lehet értelmezni. Ha jól tudom, ilyenkor szokták azt kijelenteni, hogy legyen megszámlálhatóan végtelen és így már jobban lehet értelmezni a dolgot.
2017. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
14-es, ezt most komolyan gondoltad? A Z (vagy Zs, ahogy tetszik) után mi következik? ...
2017. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"A Z (vagy Zs, ahogy tetszik) után mi következik? ..."

AA, AB, AC,... mint az Excelben! XD ;)

2017. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Tom Benko ***** válasza:
100%

@14: Most bizonyítottad be, hogy a tízzel osztható számok többen vannak, mint az ábécé betűi.


Gondold végig, hogyan számolunk meg valamit? Első, második, harmadik, negyedik, stb... Nos, a tízzel osztható számok is megszámolhatóak így: az első a 10, a második a 20, a harmadik a 30. Így meg tudom mondani, hogy az akárhanyadik szám a sorban mi, illetve meg tudom mondani, hogy egy adott szám hányadik a sorban. Ugyanígy meg tudom számolni a pozitív egészeket is. Tehát mondasz egy számot, és én megmondom, hogy az egyik, illetve a másik sorozatban az annyiadik helyen melyik szám áll. Akárhanyadikról is legyen szó. Következésképpen a tízzel osztható számok legalább annyian vannak, mint a pozitív egészek, és a pozitív egészek legalább annyian vannak, mint a tízzel oszthatóak, azaz a két sorozat egyenlő hosszú.

2017. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Tom Benko ***** válasza:
100%

@12 (bár gondolom, ugyanaz vagy, mint 14): Mutassak olyat, hogy nem lehet párba állítani számokat? Ok! Az valós számok többen vannak, mint a pozitív egészek. Sőt, még a 0 és egy közötti valósok is többen vannak, mint a pozitív egészek.


De, hogy egy kicsit sokkoljalak: a racionális számok is annyian vannak, mint a pozitív egészek. Sőt, az algebrai számok is, azaz amik egész együtthatós egyenlet valós megoldásaként adódhatnak. Sőt, az a+b*\sqrt{-1} alakú Gauss-egészek is.

2017. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem itt a kérdés inkább arra irányult, hogy hogyan nem lehet párosítani.
2017. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!