Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan legyek jobb matematikából?

Hogyan legyek jobb matematikából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, ez a kérdés már ezerszer fel lett téve az oldalon, hasznos választ azonban sajnos idáig még nem találtam.

Jelenleg 11-es vagyok, hatosztályos gimnáziumba mentem. A metematikát eddig nem igazán szerettem, azonban közeledve az érettségihez, ill. a továbbtanuláshoz ráeszméltem, hogy igen is szükségem van a tantárgyra. Most, hogy többet foglalkozok vele, már kezdem megszeretni, azonban a sok évnyi elmaradásnak, amikor még nem vettem komolyan, sajnos meglátszik a nyoma.


Őrültségnek hangzik, de az emelt szintű érettségi a célom matekból. Eddig erős 3-mas voltam, de mint már említettem, semmilyen erőfeszítést nem tettem annak érdekében, hogy megértsem az anyagot.

A képességeim - nem felvágásból - megvannak az emelt szinthez, mindig is jó agyam volt, már óvodában megtanultam írni-olvasni magamtól, sokkal érettebben viselkedtem, mint a kortársaim, bár ez nem igazán tartozik ide. Csak szeretném elkerülni a "hülye vagy hozzá" kommenteket, mert igen is meg tudnám csinálni!


A jövőt nézve marketing szakon szeretnék továbbtanulni, amihez nem is kell annyira a matek (tehát csak bizonyos részei szükségesek, mint a statisztika és valószínűség) egy emelt szintű érettségi mégis nagy előnyt jelentene az egyetemen.


Már jár hozzám egy matektanár, akivel többé-kevésbé megértjük egymást, de egyedül is szeretnék tanulni, gyakorolni, akár online is.

Szóval ilyen jellegű oldalakra lennék kíváncsi, ahol részletesen elmagyarázzák az anyagot, ill. hogy mi miből következik, és miért van úgy.


Természetesen bármilyen tanácsot szívesen fogadok.


Előre is köszönöm mindenkinek!



2017. szept. 19. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom hallottál-e már a studium generále-ról, ha nem, keress rá. Corvinusos egyetemisták szervezik, teljesen ingyenes, szombatonként vannak az órák Budapesten és azt hiszem, Székesfehérváron, de ha nem tudsz, vagy nem akarsz bejárni, online is csinálhatod. Magyaráznak is, csomó típusfeladatot csinálnak, több csoportban. Ismerős mondta, hogy segített neki felkészülni, 90+ százalékos emeltet írt.
2017. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! Szuperül hangzik ez az egész :D Sajnos személyesen nem tudok eljárni, túl messze lakok mindkét helyszíntől, de szerencsére van e-oktatás is!

Már regisztráltam is az oldalukra, alig várom, hogy elkezdjünk tanulni!

2017. szept. 19. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!