Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki le tudná nekem vezetni...

Valaki le tudná nekem vezetni ezt a kémiai feladatot?

Figyelt kérdés

Itt a feladat:


Egy egyértékű sav moláris tömege 63 g/mol, oxigéntartalma 76,2 tömegszázalék.

Melyik ez a sav?


Ebből a savból hány gramm 65 tömegszázalékos oldat szükséges 200 gramm 10 tömegszázalékos oldat készítéséhez?


A fenti savból 100 g 10 tömegszázalékos oldatot készítünk. Hány gramm nátrium-hidroxid közömbösíti ezt a mennyiségű savat?


Odáig tiszta, hogy a sósavról van szó, de az utána következő feladatoknál el vagyok veszve, mert nem tudom, hogyan kell megoldani. Ha valaki lenne olyan aranyos és kedves, hogy levezetné nekem ezt a feladatot, azt nagyon megköszönném neki előre is! :)


Üdv: egy nyolcadik osztályos diák



2017. szept. 20. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet a sósav, mivel az nemtartalmaz oxigént.Ez a salétromsav.
2017. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:

A sav egy mólja 63g, ennek 76,2%-a oxigén -> 63*76,2/100=48 az osigén tömege, mólja 48/16=3. Tehát H_aX_bO_3 az összetétel. H_aX_b pedig együtt 15. Lehetőségek: HNO_3, H_3CO_3, H_4BO_3, stb.. Ebből az egyetlen, amit tanultatok (és lehetésges), az a HNO_3.


A másodikhoz keverési egyenlet: m_1c_1+m_2c_2=(m_1+m_2)c


A harmadikhoz meg a reakcióegyenlet és némi egyenes arányosság kell.

2017. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. szept. 21. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!