Matek házi? SOS Halmazok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Erről lenne szó: [link] . Bocsi ha csúnyán írtam. Igazából már vagy 3-4 módszerrel kiszámoltam de sehogy sem jön ki jó eredmény... Holnap ebből írunk dolgozatot, nagyon megköszönném ha tudna valaki segíteni benne. Előre is köszönöm ha van aki megoldaná és kicsit szájbarágósan leírná!

2017. okt. 1. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, csúnyán írtam.

Igazából mindent beírtam, először a közös részeket kell kitölteni. Vagyis a 3-at középre.

2017. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2017. okt. 1. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:

A d)-nél szerintem 10 a válasz, mivel a "legfeljebb 1-et" azt jelenti hogy maximum 1-et, így azok is beletartoznak akik nem tudtak megcsinálni egyet sem.

e) 2+17+3 mióta 23?

Amúgy jó megoldásnak látszik.

2017. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Igazából az a lényeg, hogy amikor azt írja, hogy a másodikat és harmadikat is, akkor vond ki belőle a 3-at is, amit középre írtunk.

Amikor a vagyot írja, akkor meg az egészet vesszük figyelembe, azaz az unióját, a közös részeket is.

A végén meg 33 lesz, azaz kettő egyiket sem oldotta meg.

Sok sikert! Ha nem értesz valamit, akkor írj!

2017. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a második igazat szól.

A d) 10, az e) pedig 22 darab.

2017. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!