Ennek az egyenletnek hány gyöke van és milyen intervallumon?


3*gyök(x+5)+x=5


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 4. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

3*gyök(x+5)+x=5


Értelmezése tartomány: x>=-5


3*gyök(x+5)=5-x


Négyzetre emelve:

9(x+5)=25-10x+x^2

9x+45=25-10x+x^2

0 = x^2-19x-20


Ennek két gyöke van x=20, x=-1 (megoldóképletből)

Behelyettesíted az eredetibe:

3*gyök(25)+20 = 3*5+20 /=5

Ez hamis gyök, ami a négyzetreemelés miatt keletkezett.


x=-1-re:

3*gyök(4)-1 = 3*2-1 =5


Tehát az egyenletnek egy gyöke van a -1.

2017. okt. 4. 17:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2017. okt. 4. 18:46