Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elsőfokú függvény ábrázolása,...

Elsőfokú függvény ábrázolása, hogyan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy lehet meghatározni egy első fokú fügvényt, hogy az g(x)= ax+b legyen, ha ismerjük két pont koordinátáit.

A (2 , 3)

B (1 , 2)


2017. okt. 6. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A számpárból az első az x-koordináta, a második meg a hozzá tartozó y-koordináta. Vagyis ha beírod az egyenletbe, akkor ki kell, hogy elégítsék. Két pont, két egyenlet, megkapod a-t és b-t.
2017. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy az első az x , a második az y, de nekem egy egyenletre van szükségem. Igy hangzik a feladat szövege


Határozd meg azt a g elsőfokú függvényt, amely átmegy az A(2, 3) és B(1 , 2) koordinátájú pontokon. Bocsi,ha valamit én értek rosszúl az első válaszból,de késő van :)

2017. okt. 6. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan tanultátok, hogyan lehet eme négy számból meghatározni az a meredekséget.
2017. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
@2: Ha a g(x) = ax+b-t lecseréljük arra, hogy y = ax+b, már látod a két egyenletet? :)
2017. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megvan :)
2017. okt. 6. 21:38
 6/6 A kérdező kommentje:
A meredekség szó nem jutott az eszembe és nem tudtam ,hogy keressek rá
2017. okt. 6. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!