Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak szerintem nem jó az...

Csak szerintem nem jó az alábbi linken a függvény ábrázolása?

Figyelt kérdés

[link]

A függvény szerintem nincs értelmezve az x=0 helyen, mivel a kitevőben van egy ln(x). Csak én vagyok hülye vagy tényleg így van.



2014. jan. 3. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Tartok tőle, hogy szegény feje már az egyszerűsített függvényt ábrázolja, tehát az x^(-x^2)-et,

[link]

vagy egyszerűen csak nem jelöli azt az egy pontot, ahol megszakad:

[link]


Szóval nem veled van a baj, mindenesetre ezt nem érzem végzetes hibának.

2014. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ne is próbáljam az eredeti függvény képét megnézni vele? Mert ellenőrizni akartam, hogy jól vizsgáltam-e meg a fenti függvényt.
2014. jan. 3. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Alatta ír függvényvizsgálatot. Oda szokta írni az értelmezési tartományt és értékkészletet.
2014. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, az az ábra valóban hibás. A GeoGebra jól csinálta, csak x>0 -ra rajzolta ki:

[link]

x=0 helyen, a karikát én tettem ki kézzel, számolással kijelzi, hogy f(0) nincs értelmezve, de grafikusan ez sem jelöli.

2014. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az képből megtudtam, hogy jól vizsgáltam meg. :)
2014. jan. 3. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, de a GeoGebra gagyi, az csak valósakat tud, meg mint írtad, abban is neked kellet odarakni a pontot.


Szóval nem csak az ábra nem egészen korrekt a Wolframalphában. Ha zavarnak a komplex számok, akkor át lehet állítani az ábrát csak valósakra.


No mindegy…

2014. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, ha függvény-vizsgálathoz kell:

[link]

2014. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!