Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A töri tanárunk azt mondta,...

A töri tanárunk azt mondta, hogy a hideháború 1947-1963-ig tartott, és ezt többször le is diktálta. Eme informácció csak szerintem enyhén szolva hulyeség? Nem 1991-ig tartott? Mi történt egyáltalán 1963-ban?

Figyelt kérdés
Holnap tz. Elôre is köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 9. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség, 1963-ig legfeljebb csak egy szakasza tartott, szóval vagy rosszul fogalmazott vagy te értetted rosszul.
2017. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Hello,én nem értek a törihez,de azt írd le, amit a tanárod ott olvasni olvasni akar. Pontokat ne veszíts saját vélemény miatt. Oda a dogába írd azt, amit ő kér, nehogy már egyet nem értés miatt kapj rosszabb jegyet. Írd le, amit ő tanított, belül meg gondolhatsz mást, de a jegyed ne múljon már rajta sose. Amúgy azt én nem tudom, meddig tartott a hidegháború.
2017. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
77%

Valamivel idősebb lévén, nem nevezném hülyeségnek. Bármily furcsa is, 1991 előtt is volt élet, és pl. 1980-as években, amikor én végeztem, valahogy nem tudtuk azt tanítani, hogy a hidegháború 1991-ig tartott. :D

Ha utánanézel a hálón (hogy mi történt egyáltalán 1963-ban), azt találod, hogy a kubai rakétaválság (1962) után kezdődött az első enyhülési szakasz a hidegháborúban, a két nagyhatalom közt megélénkültek a diplomáciai kapcsolatok, és a fegyverkezés visszaszorítására is tettek kísérletet. (A második enyhülési időszak 1985-1989 közt volt, Gorbacsov hatalomra jutásától a berlini fal leomlásáig).

És az előttem szólóhoz csatlakozva, ha TZ, akkor azt írd, amit a tanár vár. Nem hátrány. :)

2017. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.
2017. okt. 10. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!