Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Komplex szamokkal, illetve...

Komplex szamokkal, illetve radianos ertekek szamolasaval tudnatok segiteni? (alapok)

Figyelt kérdés

(3−4i)^4, illetve z = cos135°+i⋅sin135° feladatokkal akadtam el.

A megoldasok megvannak (−527+336i es z = −2/√2 + 2i/√2), de magamtol mindig mast kapok, akarmilyen alakban szamolom vegig.

Illetve meg egy kerdes: fejben hogyan szamolok radianos ertekeket? A 135° peldaul ugy 3pi/4, de utana hogyan kapom meg abbol a √2/2-t?


A segitseget elore is nagyon-nagyon koszonom!



2017. okt. 10. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Komplex számokhoz egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=Q-WyhZeNUpg

és egy munkalap-gyűjtemény:

[link]

Szinuszhoz pedig:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2017. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Jól átkúrod az ember fejét a 2/gyö2-vel, aztán meg kiderül, hogy gyök2/2-t akartál írni... Szinusz az életben nem lesz nagyobb egynél.
2017. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elso valaszolonak koszonom az utmutatast, a masodiknak pedig a ramutatast a hibas leirasra, illetve reszvetem az utobbinak, hogy ertelmes hangnemben nem tanitottak meg kommunikalni.
2017. okt. 10. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem jól tanítottak, ezért válaszoltam az ostobasághoz precízen illeszkedő módon.
2017. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnalom, de ez nem joindulatu kommunikacio.

Hibasan tudni valamit termesztes, elirni szinten; emberek vagyunk mindannyian. Ha nem all szandekodban segiteni, kerlek, ne valaszolj kerdesekre, mert ha allitasodhoz hivoen jok a kommunikacios kepessegeid es tisztaban vagy hangnemed sulyaval, akkor egyertelmuen levonhato, hogy szandekosan sertegetes, megalazas volt a valaszod celja. Nem szeretnelek egy uzenet alapjan parasztnak titulalni, aki onbizalmat masok gunyolosabol epiti, ezert felteteleztem rolad, hogy ez a termeszetes hangsulyod, sokan jonnek durva kornyezetbol, ahol ez mindenfele rosszindulat nelkuli beszedstilusnak felel meg.

Nekem nem megy a matek, de a dolgok utan jarok, erdeklodok. Neked vagy nem megy az illedelmes kommunikacio, vagy mogorva, kotozkodo jellem vagy, mindketton lehet segiteni, de ez mar rajtad mulik.


Kerlek a kozosseg neveben, csak akkor valaszolj kerdesekre, ha celod masoknak segiteni.

2017. okt. 11. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!