Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Parti nagy lajos:Túrbógrill...

Promisi2002003 kérdése:

Parti nagy lajos:Túrbógrill (sütő) Művéröl kéne írnom, egy a4oldalt legalább. Bev. Tárgyalás, bef. értelmeznem kell a verset, saját vélemény alapján?

Figyelt kérdés
19sor csak az életére ment el szóval meg egy a4-es oldalt kéne irnom a fenti versről, a versértelmezéséről, és ha írok valamit azt be is kell bizonyítanom

#party #Nagy Lajos #versértelmezés #túrbógrill #túrbógrillsütő író
2017. okt. 14. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Tökmindegy mit írsz, csak fosd a szót. Nézz a neten más elemzéseket. Az iskolai verselemzés egy valóságtól elrugaszkodott elmebeteg jelenség.

Most megnéztem a verset, végigröhögtem :)

2017. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem a tanárodhoz...Nem sokat tudok segíteni, esetleg annyit, hogy:


"Nem értem, ez a vers hogy járul hozzá a személyiségem kibontakozásához és a "költő" szavaival élve a jó ku@va anyját, nem fogom el@aszni a hétvégi kirándulást, hogy ezen a szaron agyalok. Megyek a Bükkbe 40 kilométeres túrára, hogy megerősödjek testileg és lelkileg és felnőtt koromban ne legyek ilyen elmebeteg, retardált állat, mint a "költő". Az élet fontosabb dolgaival kell foglalkoznom. Szívesen ücsörgök az erdő szélén egy sziklán a nap alatt és a létezés értelmén gondolkodom, vagy csak elveszek az élményben szótlanul, csendben gondolat nélkül. Nem várok a sült galambra és a térerő sem hiányzik, amikor az erdőben vagyok, nagyon jó egyedül- kezdem megismerni magam. Azt érzem hogy kitágulnak a határaim és egyre több mindenre vagyok képes. Pl. a kertet is szívesebben ásom fel, minthogy ilyen értelmetlen baromságokkal törjem az agyam, hogy vajon mire gondolhatott a költő, 2 liter bor és fél liter tömény után, amikor megírta ezt a "verset" Ja és egy nagyon jó könyvet olvasok épp a 127 órát ezt javaslom a tanár úrnak is, ha nem veszi zokon!"


Én ezt írnám fogalmazásnak...

2017. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló,köszönöm,de nem találtam egy elemzést sem sajnos.
2017. okt. 14. 22:02
 4/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló kb én is így érzem, de szerintem egyest adna.
2017. okt. 14. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!