Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen ember az,...

Szerintetek milyen ember az, aki saját magára azt mondja "intellektuális típus vagyok"?

Figyelt kérdés
Nem furcsa egy kicsit, ha valaki ezt saját magára mondja?

2017. szept. 7. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
nagyképű
2017. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Ez a szó az ábrándozó lúzer szinonímája.
2017. szept. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én ilyet soha nem mondok, mert ezek a buta, tanulatlan, uninteligens emberek ugyse értenék a szellemiségem magaslatait :)
2017. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kifejezést, hogy "intellektuális típus" nem ismerek, legfeljebb intellektuális beállítottságú embert.

Vagy ha jobban tetszik, értelmiségi hajlamút.

Sajnos én is ilyen vagyok, ha irodalomról vagy egyéb művészetről van szó, elég jól megállom a helyemet, de a guta ütöget néha, mert egy kva szöget nem tudok a falba verni, és a sportokhoz is tökhülye vagyok, pedig érdekelne az is.

Összeolvastam egy csomó témában mindenféle könyvet, de nem tudom megkülönböztetni az ionos és az atomos kötéseket, nehezemre esik egy háromtagú számot elosztani stb., ezért rendkívül csonkának érzem a tudásomat.

Az intelligens embernek tulajdonkáppen mindehez kellene valamennyit értenie, de aki mindenhez ért egy kicsit, az tulajdonképpen semmihez sem ért igazán.

Ezért kell vigyázni ezekkel a besorolásokkal.

2017. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem szimpatikus, aki intellektuális típunak mondja magát, mert én is az vagyok. Engem is a szellemi dolgok érdekelnek, azokban vagyok ügyes, a gyakorlati tevékenységekben átlagnál gyengébb vagyok. Nem értem, mért lenne furcsa, kedves kérdező, ha valaki ismeri a saját adottságait, és kimondja, hogy ő entellektüel vagy gyakorlati ember. Nem lehet, hogy összetévesztetted a szót az intelligenssel?
2017. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szerintem röhejes
2017. szept. 8. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok.) Lehet röhejes is: gyakran védekezésként mondjuk, ha kiderül, hogy valami közönséges hétköznapi gyakorlati feladat elvégzésére - villanykörte cseréje, szög falba beverése több kilónyi vakolat lebontása nélkül, stb. - tökéletesen alkalmatlanok vagyunk. :)

Továbbra is az az érzésem, hogy összetéveszted a fogalmat az intelligenssel. Intellektuális típusnak lenni semmivel sem jobb, mint gyakorlatiasnak.

2017. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!