Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a teendő, ha te leszel a...

Mi a teendő, ha te leszel a házi feladat-gyár?

Figyelt kérdés

Adott egy szakközepes osztály, és benne én. Év eleje óta szépen, okosan csinálgatom a házit, de ez a szokás az osztály többire tagjára már nem annyira igaz, ezért beszorultam a házi-gyár pozícióba, aki a komplett társaság számára szolgáltatja a leckét.

Pihe lelkem ezt egy darabig tűrte, de már kezdenek a visszaélés gesztusai tetőződni.


Ezt miképp kezelnétek?



2017. okt. 19. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk ilyen adom-kapom dolog van úgyhogy én odaadom szívesen. És ezért más is szívesen adja. De ha már mindenki rólad másol az baj mert előbb utóbb valakinek fel fog tűnni, hogy ugyan az a hiba és a mondatok. Egyszer ne csináld meg és azt mondom.
2017. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Csak annak add oda aki ad cserébe valamilyen házit, vagy mondd hogy nem csináltál házit.
2017. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Kérj érte pénzt vagy viszontszívességet, mert ahogy telik az idő, egyre pofátlanabbak lesznek, ha megszokják, hogy rád mindig számíthatnak. A jóindulatúságnak is van határa. Én besokalltam egy idő után, amikor mindenki rólam másolt házi feladatokat és kidolgozott tételeket (volt, aki vissza se adta az eredetit) a középiskolában, aztán az egyetemen tőlem kuncsorogtak jegyzetet, tételeket. Végül már csak azoknak adtam, akik rászolgáltak, aki meg lustaságból bafott volna nekiállni, az így járt. Az ilyen élősködők megérdemlik, hogy az általuk elvégzett munkáért más kapjon fizetést.
2017. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Csináld meg a saját házidat.

A többieknek meg adj oda egy rosszul megirt házit. :D

Majd leszoknak rólad.

2017. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Középiskolában a fél osztály rólam másolta az olasz házit. Olasztanár, fordító és tolmács lettem. :) Azzal, hogy te jól megcsinálod, csak magaddal teszel jót, a többiek azzal, hogy nem csinálják meg, csak maguknak ártanak. (Mondom ezt úgy, hogy a matek házit én is gyakran másoltam. Igaz, meg is lett az eredménye.)
2017. okt. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem adod oda a házidat. Ez olyan bonyolult?
2017. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vurugya béla ***** válasza:
100%

Szerintem is csináld csak a házidat. Ha kérik, nem kell irigyelned tőlük. A tudás nem a háziban van, hanem a fejedben - azt soha nem másolhatják le.

Te jó dolgozatot írsz, ők meg rosszat. Ennyi.


Azért ha a helyedben lennék, és egy rossz szót is szólna nekem valaki bármi más ügy miatt, akkor úgy gondolnám, van indokom, hogy ne adjam oda neki legközelebb a házimat. Egy hálátlan osztálytárs nem érdemli meg! -ezt mondanám neki, tán még csipiszt is mutatnék:)

Ha bocsánatot kér, vagy ad egy sonkás szecsót, hogy ne haragudjak, akkor persze kibékülnék vele:)

2017. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!