Egy rögzített tengelyen lévő merev test álló helyzetből, egyenletesen gyorsuló forgó mozgással 20 másodperc alatt 5 teljes fordulatot tesz meg. Mekkora a szöggyorsulása?


A. 0,079 [rad/s2]


B. 1,568 [rad/s2]


C. 0,157 [rad/s2]


D. 3,142 [rad/s2]



2017. okt. 29. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyenletesen gyorsuló mozgásnál:

s = a/2*t^2


Ennek az egyenletesen gyorsuló forgó mozgásos párja:


fí = 1/2 * béta * t^2


béta = 2*fi / t^2


fí az 5 teljes fordulat, vagyis 10pi


béta = 20*pi/20^2 = pi [rad]/20 [s^2] = 0,157 rad/s^2

2017. okt. 29. 13:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. dec. 3. 19:50