Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldjam meg ezt a kémia...

Hogyan oldjam meg ezt a kémia példát a protonanyagmennyiséggel kapcsolatban (példa lent)?

Figyelt kérdés

"Vegyünk 1-1 pohár (250 ml) vizet, vízmentes hidrogén-peroxidot és folyékony nitrogént! Rendezd őket növekvő sorrendbe a teljes mennyiségük protonanyagmennyisége szerint!"

Alatta pedig ez áll: "Pvíz=1,00g/cm3 Phidrogén-peroxid=1,45g/cm3 Pnitrogén(f)=0,809g/cm3"

Köszi a válaszokat, ha valaki érti, mert én nem :(



2017. nov. 10. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Megmutatom az egyik anyagon, hogyan kell csinálni, utána szerintem a többi is menni fog.

Tehát 250 ml az 0,25 cm3. A víz tömege tehát sűrüségxtérfogat=0,25 g. A víz moláris tömege 18, így 0,25 g az (n=m/M) 0,0139 mol. 1 molnyi vízben összesen 10 mol proton van (O-8, 2H-2), tehát 0,0139 molban 0,139 mol. A többi ugyanezen az elven működik, és fel tudsz állítani egy sorrendet.

2017. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen! Most sajnos nincs időm átnézni a feladatot, de így holnap végre meg tudom csinálni :)
2017. nov. 12. 18:11
 3/3 anonim válasza:

Curie mi;)

En is azzal bajlódok!

Csak annyi megjegyzés lenne h 1ml=1cm3 nem? Legalabb is en igy tudom

2017. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!