Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a Horthy fiának túszul...

Palau Andrei kérdése:

Mi a Horthy fiának túszul ejtésének terve?

Figyelt kérdés
KÉEREM MINÉL GYORSABBAN VÁLASZOLNI

2017. nov. 19. 18:51
 1/1 chtt ***** válasza:

A tervét nem tudom, de ha annyira sürgős, rá lehet cuppanni a guglira. Ezt találtam:


[link]

és ezt erősíti az apa emlékirataiból ez a rész:

"...Alig foglalt helyet Bornemissza irodájában, a szomszéd szobából 15 fegyveres Gestapo-pribék rontott rá, véresre verte, majd amikor fiam ájultságot színlelt, szőnyegbe csavarták és levonszolták a ház előtt készen álló tehergépkocsihoz. A ház kapuja és a gépkocsi közt segítségért kiáltott, erre lövöldözés támadt, amelyben egy magyar és egy német halálát lelte, egy magyar pedig megsebesült. Kétségtelen, hogy fiam elhurcolását régóta és alaposan készítették elő: túszra volt szükségük, hogy engem zsarolhassanak."

[link]


Nem tudom, erre gondoltál-e. Ha nem, bocs.

2017. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!