Fizaka feladat! Nagyon sűrgő! Segíteni?


P=800W

t=90sec

p=20

Ezt segítenétek megoldani? Mert írtunk hozzá suliba vmit de egyszerüen nem jövök rá hogy az ott hogyan jött ki. Már elolvastam mindent! Ha kell le is fotozom.



2017. nov. 22. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
HF? Akkor nem!
2017. nov. 22. 15:45
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi az a p=20?

Mi a "p" nyomás vagy mi?

És mi 20? 20 kismacska ásó vagy lapát?

Elsőnek meg kell tanulni leírni a tábláról a feladatot.

2017. nov. 22. 15:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem HF!
2017. nov. 22. 16:09
 4/10 A kérdező kommentje:
p=20 az a nap
2017. nov. 22. 16:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy 800W os mikróba 90 másodpercig melegítenek kakaót 20 napon át minden egyes napon.(1 kWh=40Ft)mennyibe kerül a családnak? És mennyi elektromos áramot fogyaszt?
2017. nov. 22. 16:12
 6/10 A kérdező kommentje:
* 1 kWh=40Ft ÓRÁNKÉNT
2017. nov. 22. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy 800W os mikróba 90 másodpercig melegítenek kakaót 20 napon át minden egyes napon.(1 kWh=40Ft)mennyibe kerül a családnak? És mennyi elektromos áramot fogyaszt?

A válts át a 800W-ot kW egységbe (0,8kW).

Váltsd át a 90 sec-et órába. (3600/90)

A kettőt szoroz össze az lesz a kWh egy napra.

Szorozd meg 20-al az lesz a havi fogyasztás kWh egységben és a válasz a második kérédsre.

Ezt szorozd meg 40-el az lesz az ára ami az első kérdés.

2017. nov. 22. 16:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De az a 3600/90 et nem értem. Légyszi mond meg hogy pontosan mi az. (Lehet hogy hülye a kérdésem de egyszerüen nem értem)
2017. nov. 22. 16:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja bocs sietve írtam itt 90/3600 a jó érték.

Egy óra az 60 perc és 1 perc 60 másodperc.

Tehát 1 óra az 60*60=3600 másodperc.

Azaz 1 másodperc az 1/3600 óra és 90 másodperc az 90*1/3600=90/3600 óra.

2017. nov. 22. 19:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. nov. 22. 21:35